פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נתניהו סייר בגולן: "כל מדינה שתתקוף את ישראל תישא בתוצאות"

   ראש הממשלה ביקר בפיקוד הצפון לאחר שחיל האוויר סיכל פיגוע רחפני נפץ של כוח קודס. נתניהו, שערך סיור במקום לצד כוכבי הזהיר כי "אנחנו לא נסבול התקפות על ישראל ממדינה כלשהי במרחב". דיווח בעיראק: שני כלי רכב של המיליציות השיעיות הותקפו ליד גבול סוריה

   נתניהו סייר בגולן: "כל מדינה שתתקוף את ישראל תישא בתוצאות"
   צילום: רועי אברהם - לע"מ, עריכה: עמית שמחה

   ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך היום (ראשון) סיור ברמת הגולן בליווי הרמטכ"ל אביב כוכבי, ואמר כי "במאמץ מורכב של מערכת הביטחון אנחנו חשפנו שכוח קודס של איראן שלח יחידה מיוחדת של פעילים שיעים לסוריה כדי להרוג ישראלים בגולן באמצעות רחפני נפץ". צה"ל תקף אתמול מתחם של כוח איראני בכפר עקרבה שבסוריה, והצליח לסכל פיגוע שתכנן הכוח המיוחד של משמרות המהפכה נגד מטרות ישראליות.

   נתניהו הוסיף כי "זו יוזמה של איראן, זה פיקוד של איראן וזה בשליחות של איראן. בהחלטה נועזת ובפעילות מבצעית ומודיעינית מושלמת של צה"ל, אנחנו הקדמנו אותם וסיכלנו את הפיגוע הזה, מנענו פיגועים קשים. אנחנו נחשוף הלאה כל ניסיון של איראן לתקוף אותנו וכל ניסיון שלה להסתתר אחר כל מיני תירוצים כאלו ואחרים. אנחנו לא נסבול התקפות על ישראל ממדינה כלשהי במרחב, כל מדינה שתאפשר התקפות נגד ישראל תישא בתוצאות, ואני מדגיש, המדינה תישא בתוצאות".

   במקביל בעיראק דווח על כלי טיס שתקף שני כלי רכב של המיליציות השיעיות סמוך לגבול סוריה. לפי הדיווחים ברשת אל-מיאדין המקורבת לחיזבאללה בתקיפה נהרג מפקד שטח של המילציות השיעיות.

   רה"מ, בנימין נתניהו והרמטכ"ל אביב כוכבי במהלך סיור ביטחוני בצפון 25 באוגוסט 2019 (אתר רשמי , חיים צח/לע״מ)
   נתניהו וכוכבי בסיור ברמת הגולן, היום (צילום: חיים צח/לע״מ)

   דובר צה"ל תיאר היום את מתווה הפיגוע של כוח קודס האיראני שסוכל אמש בדמשק. "המתווה כלל הטסה של כמה רחפנים לעבר מטרות ישראליות בצפון המדינה", אמר. מנליס ציין כי ביום חמישי האחרון נעשו כמה פעולות לשיבוש ניסיונות הכוח. "במספר פעולות שיבוש הפעילים לא הצליחו במשימתם, ונאלצו לחזור לנקודת ההתחלה עם הרחפנים", אמר. ציוד הפיגוע הושמד במחסן, כשבתוך הבית היו כמה פעילים. הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח היום כי חמישה בני אדם נהרגו בתקיפה הישראלית בסוריה. לפי הדיווח, שניים מההרוגים הם פעילי חיזבאללה, אחד מהם הוא איש המיליציות האיראניות וזהותם של שניים נוספים טרם ידועה.

   בהמשך אמר הרמטכ"ל אביב כוכבי במהלך ישיבה ביטחונית כי "הפיגוע שסיכלנו הלילה הוא פיגוע איראני מאדמת סוריה כנגד מדינת ישראל. הוא היה אמור לכלול התקפה של מספר רחפני נפץ נגד מספר מטרות בארץ. מי שהוביל את הפיגוע ופיקד עליו זה קאסם סולימאני באופן אישי, מימן והכשיר פעילים שיעים שיבצעו אותו. אנו צריכים להיערך לכל אפשרות ואנו נעשה את זה בצורה הטובה ביותר האפשרית".

   תקיפת צה"ל בכפר עקרבה, דרום מזרחית לדמשק. (דובר צה"ל)

   ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר היימן, אמר כי "הלילה סיכל צה"ל הודות לפעולה מודיעינית מאומצת פיגוע איראני ונמנעה פגיעה בשטח ישראל. שלוחיה של איראן בסוריה ניסו בימים האחרונים לשגר רחפני נפץ לשטח ישראל. מעקב מודיעיני חשף את היערכות החוליה במבנה איראני, בהובלת סולימאני, ואפשר את סיכול נסיון הפיגוע. כוח קודס ממשיך במאמצים לדרדר את היציבות באזור. אנחנו ממשיכים במאמץ לעצור את ניסיונות כוח קודס לפגוע בישראל ובאזרחיה."

   רה"מ, בנימין נתניהו והרמטכ"ל אביב כוכבי במהלך סיור ביטחוני בצפון 25 באוגוסט 2019 (אתר רשמי , חיים צח/לע״מ)
   נתניהו וכוכבי בסיור בגולן, היום (צילום: חיים צח/לע״מ)

   בשבועות האחרונים קיימת דריכות גבוהה מאוד בפיקוד הצפון, בחיל האוויר ובאגף המודיעין על רקע כוונותיו של כוח קודס, הפועל משטחה של סוריה, להוציא לפועל פיגוע טרור הכולל רחפנים מתאבדים לעבר כמה מטרות ישראליות במקביל. סוללות כיפת ברזל נפרסו בצפון הארץ, אולם בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים.

   "אנחנו מזהים בתקופה האחרונה לממש פיגוע נגד ישראל", הוסיף מנליס. "עצם הרעין לא נעצר. היכולת של הפעולה הזו סוכלה. יש לכוח קודס ולפרוקסי יכולות נוספות". עוד הוסיף כי "יש פה רצף של אירועים. אחרי תקופה ארוכה הם רואים קושי להתבססות בסוריה ומנסים לקבוע כללים חדשים. אתם רואים פה ההיפך חוליית פח"ע. זה לא בסיס או מחנה. פה היתה כוונה לבצע פיגוע".