מח"ש מכחישה כי יש בידיה את תיעוד הירי בטקה: "פרסומים שגויים"

המחלקה לחקירות שוטרים הכחישה את הפרסומים שלפיהם יש בידיה את סרטון הירי בנער בן ה-18, והבהירה כי נתפסו מצלמות מהאזור - אך אין תיעוד של האירוע עצמו. "כל החלטה בתיק תתקבל אך ורק על בסיס חומר הראיות", נמסר. הודעה ברוח דומה נמסרה למשפחתו של טקה

צילום: יואב איתיאל, עריכה: עמית שמחה

המחלקת לחקירות שוטרים (מח"ש) הבהירה הערב (שני) כי אין בידיה תיעוד ויזואלי של הירי בנער סלומון טקה בן ה-18 בקריית חיים, שמותו הצית את מחאת בני העדה האתיופית. במח"ש טענו כי במסגרת פעולות החקירה נתפסו מצלמות אבטחה הממוקמות באזור האירוע, אך לא נמצאה מצלמה שכוונה במדויק לאזור ההתרחשות, כך שאין תיעוד של הירי עצמו. בנוסף לכך, לא נמצא תיעוד ויזואלי של הירי גם במצלמות האחרות שנתפסו.

בהודעתה של מח"ש נמסר כי "במענה לפניות כתבים ובהתייחס לטענות שפורסמו שוב ושוב בימים האחרונים, כאילו בידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) מצוי תיעוד ויזואלי של אירוע הירי בסלמון טקה ז"ל, נבקש להבהיר כי מדובר בפרסומים שגויים. הודעה ברוח זו נמסרה ע"י מח"ש לבאי כוחה של משפחתו". עוד הוסיפו כי "תיק החקירה מצוי בבחינה של פרקליטי מח"ש, וכל החלטה בתיק תתקבל אך ורק על בסיס חומר הראיות".

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

לכתבה המלאה
בני המשפחה קיבלו את הודעת מח"ש. המצבה של טקה (צילום: יואב איתיאל)

טקה נורה כמה מאות מטרים מביתו בקרית חיים בליל ה-30 ביולי. מעט לפני חצות כבר פרסמה המשטרה את גרסתה לאירוע שקדם למותו וזאת תוך שאת הירי תחקור בכלל המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. השוטר, שפונה לבית החולים בחיפה לטיפול בחבלות שאותן ספג לטענתו מאבנים שהושלכו עליו לפני שנאלץ לשלוף את נשקו, טוען מאז להגנה עצמית.

מח"ש הסכימה לשחרורו של הקצין שירה בטקה למעצר בית במלון כבר למחרת האירוע הקטלני. אחרי כמה ימים גם הוסרה ממנו גם מגבלה זו. הוא נותר במחתרת, תחת אבטחה, ושמו אסור בפרסום. מחלקת המשמעת במשטרת ישראל הורתה להוציא אותו לחופשה כפויה.

בני משפחתו של טקה מעל קברו, ביום חמישי האחרון (צילום: יואב איתיאל)
מכחישים כי יש בידיהם את תיעוד הירי. מח"ש (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

ביום חמישי, במלאת חודש למותו של טקה, עלו בני משפחתו, חבריו ומוקיריו לבית העלמין בתל רגב לגילוי המצבה שלו. המשפחה ומקורביה דורשים ועדת חקירה ממלכתית שתיבחן את נסיבות מותו של הנער בפרט ברקע טענות על תופעת הגזענות במשטרה, ברשויות המדינה ובציבור בכלל. "אני לא אפרד מסלומון לעולם. אני בוער וזועם. הכאב לא יחלוף הכאב יחמיר גם הכאב של הילדים הולך ומחמיר. כל דפיקה, כל זיכרון הופך לאירוע מעצים וקשה", אמר אביו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully