פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אסמה אסד: ניצחתי את הסרטן והחלמתי לחלוטין

   אשתו של שליט סוריה סיפרה על המאבק שניהלה בשנה שהאחרונה בסרטן השד. "הפכתי אותה ממחלה שחלק חושבים שהיא סוף החיים למסע של חיים"

   אסמה אסד, אשתו של נשיא סוריה, אמרה אתמול (שבת) כי היא ניצחה את מחלת סרטן השד שבה היא נאבקה בשנה האחרונה. "כאבי הסרטן נפגשו עם כאבי המלחמה והפכתי אותה ממחלה שחלק חושבים שהיא סוף החיים למסע של חיים", אמרה בריאיון ששודר בטלוויזיה הרשמית. אסד בת ה-44 נראתה עם שיער קצר ועם שמלה ארוכה לבנה. במהלך השנה האחרונה פורסמו תמונות רבות שלה, שבהן נראתה כחושה ועם כיסוי ראש.

   "המסע שלי עם המחלה הסתיים על כל כאביו והשלכותיו, הדברים השליליים שבו ואפילו החיוביים, תודה לאל אני סיימתי. בנסיבות האלה אני מעודדת כל אישה מעל גיל 40 לעשות בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן השד כל שנה ולא לפחד. אני הדוגמה שלהן", אמרה.

   לקריאה נוספת על הנושא
   המשטר בסוריה חשף: אסמה אסד חולה בסרטן השד
   "ניתוח מוצלח": בזמן שאזרחי המדינה נמקים, אסמה אסד זוכה לטיפול מיוחד

   אסמה אסד, אשתו של נשיא סוריה, בריאיון לטלוויזיה הרשמית, אוגוסט 2019 (אתר רשמי)
   הודתה לבשאר על כך שהיה לצדה. אסמה אסד

   דבר מחלתה של אסד פורסם לפני שנה, ובינואר אמרה לשכת הנשיאות בדמשק כי היא עברה ניתוח בבית חולים צבא בדמשק. במהלך הריאיון, סיפרה אסד את "התשישות הפיזית" והשפעות אחרות שגרמו לה הטיפולים. היא שיבחה את התמיכה שקיבלה מילדיה, מהוריה ו"מבן זוגה לחיים". "בוודאי שהוא היה לצדי", אמרה על בעלה, שמנהל מלחמה הרסנית במורדים בשלטונו מאז 2011.

   אסמה אסד אשתו של בשאר אל אסד (מערכת וואלה! NEWS)
   אסד אחרי תחילת הטיפולים, בשנה שעברה

   לגברת הראשונה של סוריה, שאביה הוא קרדיולוג ואמה הייתה דיפלומטית, יש שני ילדים ובת עם בשאר. היא נולדה בבריטניה ב-1975 ומיתגה את עצמה כפעילת זכויות פרוגרסיבית וכצד המודרני בשושלת אסד.

   הגברת הראשונה של סוריה אסמה אסד לצד בעלה בשאר אסד בבית חולים, 2018 (אתר רשמי , סאנ"א)
   בשאר לצדה של אסמה בבית החולים, בשנה שעברה