פולין: יותר מאלף איש צעדו למען הקהילה הגאה בוורשה

ההפגנות נגד הממשלה הגיעו בעקבות אלימות נגד משתתפי מצעד גאווה בעיר במזרח המדינה. "המתיחות גוברת והיא קשורה לפוליטיקת השנאה וחוסר הסובלנות של מפלגת השלטון"

  • פולין
  • ורשה
  • להט"ב
רויטרס
צילום: רויטרס, עריכה: טל רזניק

יותר מאלף איש התאספו אתמול (שבת) בבירת פולין, ורשה, והביעו תמיכה בזכויות קהילת הלהט"ב אחרי האלימות במצעד הגאווה בעיר ביאליסטוק בשבוע שעבר. זאת לקראת הבחירות לפרלמנט באוקטובר, שלקראתן הגבירה מפלגת חוק וצדק השלטת את המאבק בקהילה הגאה.

"המתיחות גוברת והיא קשורה לפוליטיקת השנאה וחוסר הסובלנות של מפלגת השלטון", אמרה מרטה זוודזקה, סטודנטית בת 17 שהשתתפה בעצרת. היא ציינה לדוגמה את "האשמת חברי הקהילה ותיאורם כהומופובים וכאנשים רעים".

פוליטיקאים רבים טועים שמצעדי הגאווה מקדמים "הצגת מיניות" לא הכרחית בציבור, ובשבוע שעבר הותקפו צועדים בעיר ביאליסטוק והוטחו בהם קללות הומופוביות. המשטרה עצרה 30 חשודים, במקביל לגינויים של פוליטיקאים ושל הממשלה. בנוסף לכך, בשבוע שעבר השעה בית משפט בוורשה את הפצתם של סטיקרים של "אזורים חופשיים מלהט"ב" שפורסמו על ידי מגזין שמרני.

"אני כאן בגלל מה שקרה בביאליסטוק ובגלל הסטיקרים", אמרה אמליה ראי, תלמידה בת 15. "כדי שמשהו ישתנה, הממשלה צריכה להשתנות".

עוד בוואלה!

"אזור חופשי מלהט"ב": הקמפיין נגד הקהילה הגאה בפולין עולה מדרגה

לכתבה המלאה
מפלגת השלטון פונה לקולות הכפריים. הצעדה בוורשה, אתמול (צילום: רויטרס)

פרשנים מעריכים שמפלגת השלטון מנסה לשלהב את בוחריה באזורים הכפריים, דרך דחיית הליברליזם המערבי והעמקת הפילוג בחברה סביב היחס למיעוטים, לסביבה, להפלות ולהגירה. דובר של המפלגה אמר כי "לכולם יש את הזכות להביע את עמדותיהם בכל נושא. בפולין יש לנו את הזכות להפגין".

מוקדם יותר השנה התקיים בוורשה אחד ממצעדי הגאווה הגדולים ביותר שלה, עם עשרות אלפי משתתפים.

(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully