הבדיקה והזיכוי המפתיע: תעלומת הדנ"א בחקירת האונס בקפריסין

אחרי שחרורם של חמישה מהישראלים ממעצר, נותרו בפרשת החשד לאונס הקבוצתי סימני שאלה: מיהם שלושת הגברים שהדנ"א שלהם נמצא בזירה והאם הם הצליחו להימלט? במקביל, הממצאים מפריכים את גרסת אחד הנערים. עורך דינם: "היא צריכה לתת הסברים"

יואב איתיאל, שליח וואלה! NEWS לקפריסין
26/07/2019
"פשע מחריד": החשודים הישראלים באונס התיירת בקפריסין יובאו להארכת מעצרם בבית המשפט בפראלימני (צילום: יואב איתיאל)

פרשת האונס בקפריסין - עדכונים אחרונים

  • בחדר המלון אותרו שרידי דנ"א של שלושה אנשים שאינם הנערים הישראלים
  • שלושה צעירים הודו ביחסי מין עם המתלוננת
  • בזירה אותר ממצא דנ"א של חשוד שהכחיש קיום מגע מיני
  • עו"ד החשודים: "המתלוננת צריכה לתת הסברים עם כמה נערים היא קיימה יחסי מין"

האיש שיודע הכי הרבה על פרשת האונס בקפריסין, חוץ מהמעורבים עצמם, הוא סמל מריוס כריסטו, חוקר ותיק במשטרת קפריסין העומד בראש צוות החקירה. אתמול (שישי) הוא הניח בפני בית המשפט תיק עב כרס הכולל את כל מה שהצליח לאסוף בשמונת הימים שהעניק לו בית המשפט בשבוע שעבר כשהורה על הארכת מעצרם של 12 נערים ישראלים. לאחר שאתמול שיחררה המשטרה חמישה מיוזמתה, היום הוא ביקש את הארכת מעצרם של שבעה הנותרים בשמונה ימים נוספים.

זאת, כיוון שגם לכריסטו והצוות שלו נותרות שאלות פתוחות, בראשן - מיהם לעזאזל שלושת הגברים הנוספים שדנ"א שלהם התגלה מהדגימות שניטלו מגופה של הצעירה הבריטית בבוקר של ה-17 ביולי, שעה קלה לאחר האירוע המטלטל? השאלה הזו עלתה רק אתמול, כשהתקבלו אצל החוקרים תוצאות הדנ"א שאיפשרה ללא היסוס את זיכויים של הנערים ששוחררו.

משמעות הדבר היא כי ייתכן ושלושה אנסים הצליחו להימלט מבין אצבעותיהם של החוקרים, ולצאת את המדינה. כבר אתמול פנה הצוות לאינטרפול, כדי שיסייע. במקביל נערכת בדיקה משפטית לסיכויי ההסגרה מישראל באם תידרש כזו, אבל גורמים דיפלומטיים ומשפטיים בכירים הבהירו לוואלה! NEWS שהעניין לא טריוויאלי.

החשודים באונס מובאים להארכת מעצר, הבוקר(צילום: צילום מסך)

השאלה השנייה הטורדת את מנוחתו של החוקר כריסטו היא שתוצאות הדנ"א קושרות ליחסי המין עם הנערה נער רביעי מבין הישראלים שבמעצר. דנ"א שלו נמצא בקונדום שנותר בחדר ושבו נמצא גם דנ"א שלה, ודנ"א שלו נמצא גם על פניה.

כזכור, שלושה הודו ביחסי מין איתה, בעוד שכל השאר הכחישו בעקשנות. כשנחקר בתחנת המשטרה, אמר הנער הזה כי ארבעה ימים לפני האירוע, החשוד שהחוקרים סבורים כי הוא החשוד המרכזי, הראה לו סרטון בטלפון הנייד שלו שבו הוא מקיים יחסי מין עם הצעירה ואמר לו כי היא "זמינה לקיים יחסי מין עם עוד אנשים".

הוא אמר שלמחרת הוא קיבל הודעה בנייד מהמרכזי, שאמר לו כי היא נמצאת בחדרו, חדר 723, ולבקשתו הוא הביא לו קונדומים עם עוד נער. לגרסתו, בחדר היו עוד ישראלים, אך היא אמרה לו שהוא מכוער והוא כעס וזרק אותה מהחדר. הוא אמר שלא קיים יחסי מין איתה בשום מקרה.

עוד בוואלה!

לטלטל את האויב: המצוד אחרי ידיעות הזהב של חמאס וחיזבאללה

לכתבה המלאה
בית המשפט בקפריסין(צילום: יואב איתיאל)

עכשיו ממצאי הדנ"א טורפים את אמינות הגרסה שלו, ובימים הקרובים יעמתו אותו החוקרים עם הממצאים, ויבקשו לשמוע מה הוא אומר כעת. במידה לא מבוטלת המימצאים טורפים גם את אמינות שאר הנערים, שאיש מהם לא ציין את מעורבותו של הנער הזה ביחסי המין עם הצעירה, וגם הם בחקירה נוספת השבוע יצטרכו להתעמת עם כך ולספק הסברים.

"גרסה בלתי מתקבלת על הדעת"

צוות ההגנה שלמד על הגילוי יצטרך אף הוא לתקן מסלול, ובינתיים עו"ד המייצג את החשודים, ניר יסלוביץ, בדברים שנשא לתקשורת בתום דיון הארכת המעצר, עבר למתקפה: "מה היא, מתקן שמכיל אינסוף דנ"א? היא צריכה לתת הסברים עם כמה נערים היא קיימה יחסי מין. יש פה גרסה הזויה, בלתי מתקבלת על הדעת. אני שואל את עצמי שאלה פשוטה, כמה דנ"א היא יכלה להכיל אותו יום? עם כמה גברים היא קיימה יחסי מין באותו יום?".

הוא אמר שהוא "סמוך ובטוח מתוך הכרות עם רשויות החקירה בקפריסין שהם גם יטיחו בה את קיום הדנ"א הנוסף שנמצא וכי יכול להיות שהיא לא סיפרה עם מי היא קיימה יחסי מין באותו ערב ואת הכמות שקיימה".

אחד הנערים העצורים בקפריסין, השבוע(צילום: AP)

העו"ד הוסיף כי "פרט חשוב ביותר הוסתר עד היום: הגברת הזו עבדה בתוך בית המלון, היא הגישה את המשקאות על מנת לפתות את הנערים". הוא הביע תמיהה: "האם מדובר פה בצדיקה או במישהי זה היה התפקיד שלה, לגרום לנערים הישראלים להרגיש בנוח? ואני אומר, היא גרמה להם להרגיש יותר מדי בנוח".

הצעירה הבריטית נותרת בינתיים באי, ככל המסתמן בפוסט-טראומה, ממתינה להיקרא שוב ולמסור שוב את גרסתה או להשתתף במסדר זיהוי לעצורים שנותרו. נמסר שהיא מתקשה להתייצב למסדר כזה ובכלל שהיא מתקשה להתמודד עם נוכחות גברים מאז האירוע, כך שגם לביקורים שלה במרפאה מוזמנת לה מונית נהוגה בידי נהגת אישה.

(עדכון ראשון: 26.7, 22:39)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully