פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   דקר למוות ללא סיבה: צעיר מקריית אתא מואשם ברצח בן 66

   על פי כתב האישום, אביב חכים בן אליהו מקריית אתא הלך לבית חברו, ולאחר שלא היה מענה, הבחין ביוסף שמילוביץ', שעמו לא הייתה לו היכרות מוקדמת, ודקר אותו בפלג גופו העליון. בהמשך נתפס על ידי השכנים. שמילוביץ' נסע לתחנת המשטרה - והתמוטט מול שער הכניסה

   זירת הרצח ברחוב אושה בקרית מוצקין (אתר רשמי , ללא)
   זירת הרצח ברחוב אושה בקריית מוצקין, חודש יוני

   בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד אביב חכים בן אליהו בן 22, תושב קריית אתא, בגין רצח יוסף שמילוביץ' בן 67, תושב קריית מוצקין. בין סעיפי כתב האישום - ניסיון לרצח והחזקת סכין. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו על הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

   מכתב האישום עולה כי בחודש שעבר, בסמוך לשעה שש וחצי בבוקר יצא בן אליהו מביתו כשהוא חמוש בשני סכינים, בכוונה להגיע לדירת חברו, בר דהן. הנאשם הגיע לביתו של דהן כמה פעמים ומשלא היה מענה, עזב את המקום והחל ללכת ברגל לכיוון רחוב אושה בקריית מוצקין. בעודו הולך ברחוב, הבחין בן אליהו ביוסף שמילוביץ' ברכבו, עמו אין לו הכרות מוקדמת.

   מפקד תחנת זבולון במחוז חוף של המשטרה, ניצב-משנה אילן סרדל, נחשד בקבלת שוחד (חטיבת דובר המשטרה)
   התמוטט מול שער הכניסה. תחנת זבולון בחיפה (צילום: דוברות משטרה)

   מסיבה לא ברורה, בן אליהו פתח את דלת הרכב הקדמית שלצד מושב הנהג, נכנס לתוכו והחל לדקור את הקורבן בפלג גופו העליון, תוך שהוא מנסה להתגונן ולהדוף את הנאשם. בשלב מסוים יצא שמילוביץ' מהרכב והנאשם המשיך לדקור אותו בפלג גופו העליון. בהמשך שמילוביץ' שב לרכבו ונסע לכיוון תחנת משטרת זבולון. לאחר עשר דקות נסיעה, החנה את רכבו, צעד לכיוון עמדת השומר וכעבור דקות ספורות התמוטט.

   צוות מד''א שהגיע למקום פינה אותו לבית החולים רמב''ם, שם נאלצו גורמי הרפואה לקבוע את מותו. עוד עלה כי לאחר האירוע, בן אליהו חזר לדירתו של חברו בר דהן, נכנס לחדרו, התיישב על מיטתו והחל לתקוף את המתלונן בצעקות ואף דקר אותו בחזה. לנוכח הצעקות, אמו של דהן התערבה וניסתה להרחיק את התוקף מבנה. בן אליהו ברח מהדירה ונתפס על ידי אחד מהשכנים, שהחזיק בו עד להגעת המשטרה.