"כדי לסייע לחקירה": פורסם שם הגננת החשודה בהתעללות בגן י-ם

כוכבית היצקלמז היא הגננת החשודה בהתעללות בגן ילדים בשכונת גילה שכללה טלטולים ומכות. "הנזק הצפוי מפרסום שמה חורג מהנזק הרגיל לחשוד ואולם על כף המאזניים האחרת ניצבים מהות החשד והצורך לאפשר למשטרה למצות את החקירה", הסביר השופט בנימוק להחלטתו

24/07/2019
הארכת מעצר למטפלת החשודה בהתעללות בפעוטון בשכונת גילה בירושלים. השלום ים. (חדשות 12)

בית המשפט המחוזי בירושלים התיר היום (רביעי) לפרסם את שמה של הגננת החשודה בהתעללות בפעוטות בגן ילדים בשכונת גילה בירושלים - כוכבית היצקלמז. השופט אריה רומנוב ציין בהחלטתו לאפשר את פרסום שמה כי "הנזק הצפוי למשיבה כתוצאה מפרסום שמה חורג מהנזק הרגיל הצפוי לחשוד". ואולם, הדגיש השופט: "על כף המאזניים האחרת ניצבים מהות החשד המופנה נגד המשיבה והצורך לאפשר למשטרה למצות את החקירה ובכלל זה להביא את דבר החקירה לידיעת הציבור מתוך הנחה או תקווה כי בידו לסייע לחקירה".

בית המשפט השלום בירושלים האריך אתמול את מעצרה של הגננת החשודה בהתעללות שכללה טלטולים ומכות אתמול עד יום ראשון. באחד המקרים, על פי החשד, אושפז במצב קשה אחד מהפעוטות שטולטלו. במשטרה חוקרים חשד לתשעה מקרים של פגיעה והתעללות בפעוטות, שניים מהם מלפני כמה שנים שנחקרו בעבר והתיק נסגר. לפני כעשרה ימים מונה צוות חקירה חדש לבחינת המקרים.

עוד בוואלה!

"12-11 מקרים ביום": הסרטונים חשפו את החשד להתעללות הקשה בחיפה

לכתבה המלאה
הגננת בדיון בבית המשפט, אתמול(צילום: אתר רשמי)

היצקלמז נעצרה לפני יומיים לאחר שהגיעו למשטרה תלונות מצד כמה הורים על מעשיה כלפי ילדיהם. היצקלמז נעצרה על רקע סדרת מקרי התעללות שנחשפו לאחרונה בגנים ובפעוטונים ברחבי הארץ. החודש הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד כרמל מעודה, בעלת הפעוטון "בייבי לאב" בראש העין בגין 18 מקרי התעללות בגן. חשיפת מקרים אלה, שעל פי כתב האישום כוונו נגד 11 פעוטות ותינוקות שונים, הציתה מחאת הורים ברחבי הארץ נגד מה שכינו "אוזלת היד" בטיפול הרשויות.

במקרה נוסף, שבו מואשמת המטפלת ציפורה דוד, הורי הילדים שעל פי החשד נפגעו הגיעו בשבוע שעבר לבית משפט השלום ברחובות כדי להטיח בה האשמות קשות וקללות. הם אף השמיעו לה את הקלטות הבכי של ילדיהם. במקביל, בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד גזר 17 שנות מאסר על אינה סקיבנקו, הסייעת בת ה-23 שהורשעה בהריגת הפעוטה יסמין וינטה בפתח תקווה.

עו"ד של היצקלמז: "מרשתי מכחישה כל פגיעה בילדים"

עו"ד עמית בר טוב, המייצג את היצקלמז, ציין בתגובה: "מרשתי מכחישה כל פגיעה בילדים. היא משתפת פעולה באופן מלא עם החוקרים על מנת להוכיח שלא קרה דבר כפי שהחוקרים חושדים. מדובר במספר מקרים כאשר מקרים משנת 2013 ו-2015 נחקרו ונסגרו על ידי המשטרה. על המקרה מיוני 2019 לא הביאו אותה אפילו למעצר. ולאחר מכן, בעידודה של האימא המתלוננת משנת 2015 שפתחה קבוצת ווטסאפ ושכנעה הורים להתלונן, הגיעו הורים להתלונן".

בר טוב הוסיף כי "אם חס וחלילה אם כזו אחרת חשבה בזמן אמת שפגעו בילדים שלה היא הייתה באופן מידי מתלוננת במשטרה. ולכן, לאור זה שהיא מכחישה כל פגיעה וברור שהיא ארגנה את ההורים לבוא ולהגיש תלונה, לדעתי הפרשה תיסגר בקול ענות חלשה כפי התחילה".

עורך הדין אלעד שאול, המייצג כמה מהורי הפעוטות, אמר כי "ההורים ימשיכו לשתף פעולה עם משטרת ישראל, להביע את עמדתם באומץ רב ולא יירתעו מניסיונותיה הנפסדים של כוכבית היצקלמז להסיט את תשומת הלב מחומרת החשדות המיוחסים לה - תוך שהיא מנסה להטיל עליהם אימה באמצעות תלונות שווא וטענות כזב - מבין כותלי בית המעצר".

(עדכון ראשון: 12:36)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully