יורחקו לחודש מבתם: הורי התינוקת שבגופה נמצאו סמים שוחררו למעצר בית

שופט בית משפט השלום בת"א הורה לשחרר את ההורים, למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרם. התינוקת שוחררה מבית החולים במהלך השבוע, והוצאה מידי ההורים על ידי שירותי הרווחה, לאחר בדמה אותרו כמה סוגי סמים, בין היתר MDMA

  • סמים
עריכה: עמית שמחה

בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום (שישי) למעצר בית את ההורים שבגופה של בתם נמצאו סמים. המשטרה ביקשה להאריך בחמישה ימים את המעצר, אולם השופט טל חבקין קבע שניתן להסתפק בחמישה ימי מעצר בית, ובצו הרחקה מבתם התינוקת למשך חודש. התינוקת שוחררה מבית החולים במהלך השבוע, והוצאה מידי ההורים על ידי שירותי הרווחה.

בדמה של התינוקת אותרו כמה סוגי סמים, בין היתר MDMA. במהלך הדיון אישר נציג המשטרה, לשאלת סנגורו של האב, עו"ד ניר אלפסה מטעם הסנגוריה הציבורית, כי בביתם של בני הזוג נמצא קנאביס, ובשל כך המשטרה חושדת בשל כך שיש להם קשר גם לסמים אחרים. "כן, זה הקו", אמר נציג המשטרה.

עוד בוואלה! NEWS

מלחמת המוחות

לכתבה המלאה
אבי התינוקת שבגופה נמצאו סמים בדיון בבית המשפט

"אנחנו חושבים שהוקצב פרק זמן נכבד לבירור התיק הרגיש הזה כאשר החשודים מאחורי סורג ובריח", אמר אלפסה, כשביקש מהשופט לא להיעתר לבקשת המשטרה. "אני ער לרצון של המשטרה והפרקליטות לקבל מענה לסימני שאלה לאור חשיבות התיק, אבל היכולת לשבש את המשך החקירה כבר לא קיימת, וצריך באיזשהו אופן לסיים את פרק הזמן שממנו והלאה עילת המסוכנות משמשת ככלי למעצר. הקטינה נמצאת בידי שירותי הרווחה ולחשודים אין נגישות אליה". סנגורה של האם, עו"ד ירוסלב מץ, הצטרף גם הוא לדברים.

בסופו של דבר דחה השופט חבקין את בקשת המשטרה, והורה לשחרר את ההורים. "נתתי דעתי לאופי העבירה ולחומרתה, כמו גם להחלטות קודמות שניתנו", אמר. "ואולם, דומה שנותרה פעולת חקירה אחת שאולי היתה ניתנת לשיבוש, ואני סבור שבשים לב לפרק הזמן שהוקצה לחקירה, ולאופי הפעולה, ניתן לאיין את החשש באמצעות חלופה מתאימה. אכן יש מסוכנות אינהרנטית ביחס לאופי העבירה, אולם המסוכנות היא בעיקר כלפי הקטינה, ואין חשדות אחרים בשלב זה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully