מחשש להסלמה: צה"ל תגבר את פריסת כיפת ברזל בדרום

המהלך בא כחלק מהיערכות לתגובה אפשרית של חמאס לירי בשוגג לעבר אחד מפעיליו בגבול הרצועה, שהוביל למותו. כ-6,500 פלסטינים התאספו סמוך לגדר והשליכו מטעני חבלה מאולתרים לעבר כוחות צה"ל. כמה עשרות נפצעו. בכיר חמאס באולטימטום: על ישראל לעמוד בהבנות תוך שבוע

12/07/2019
עריכה: ליר שפיגלר

מתיחות על הגדר - עדכונים אחרונים:

  • צה"ל תגבר את פריסת כיפת ברזל בדרום
  • 6,500 פלסטינים מפגינים על גבול רצועת עזה
  • מפגינים פלסטינים השליכו מטעני חבלה מאולתרים לעבר כוחות צה"ל, אין נפגעים
  • בכיר חמאס באולטימטום: על ישראל לעמוד תוך שבוע בהבנות שהושגו

צה"ל תגבר היום (שישי) את פריסת מערכת כיפת ברזל בדרום הארץ. המהלך בא כחלק מהיערכות לתגובה אפשרית של חמאס להרג אחד מפעילי הארגון על גדר המערכת אתמול. בצה"ל אמרו אתמול כי מדובר בפעיל כוח הריסון של חמאס סמוך לגבול, אולם הלוחמים טעו בזיהויו וחשדו שמדובר במחבל העושה דרכו לעבר הגדר.

במקביל לתגבור הפריסה, כ-6,500 פלסטינים התאספו על גדר המערכת ומפגינים במוקדים שונים. חלק מהמפגינים הבעירו צמיגים ואף השליכו מטעני חבלה מאולתרים לעבר הלוחמים. לא היו נפגעים בתקריות. במשרד הבריאות בעזה אמרו כי 55 פלסטינים נפצעו בהפגנות, בהם אחד באורח אנוש.

לקריאה נוספת:
פעיל חמאס נורה למוות ליד גדר הרצועה; צה"ל: מקור הירי אי הבנה
שתי שריפות ביום לעומת שמונה אשתקד: ירידה במספר הדליקות בעוטף עזה

עוד באותו נושא

"המאפיה הסיציליאנית קטנה עלינו": כשהעובדות של שרה נתניהו פתחו את הפה

לכתבה המלאה
פריסת כיפת ברזל בדרום תוגברה(צילום: ראובן קסטרו, ראובן קסטרו)

בתקרית אחרת סמוך לגדר, הצליחו פעילים להתקרב לסיור של צה"ל על גבול עזה ולהשליך בקבוק תבערה לעבר אחד מכלי הרכב שעלה בלהבות כתוצאה מכך.

בד בבד, משלחת מצרית נכנסה היום שוב לרצועת עזה על מנת למנוע את קריסת הסכם ההבנות בין ישראל וחמאס בצל האירועים האחרונים. בכיר חמאס פתחי חמאס הזהיר את ישראל והציב בפניה אולטימטום לעמוד בהבנות בתוך שבוע.

במהלך היום צה"ל חסם את צירי הגישה אל גדר המערכת כשהמשטרה הצבאית מאבטחת מוקדי חיכוך לאורך הגדר. משעות הבוקר טיפלו הכוחות בלמעלה משישה מקרים של ירי הרחקה לאורך גבול הרצועה כדי להרחיק גורמים חשודים מהצד הפלסטיני מלהתקרב לגדר המערכת.

כ-6,500 מפגינים בגבול הרצועה, היום(צילום: אתר רשמי)

אתמול הודו בצה"ל בטעות בזיהוי שנעשתה על הגדר, כמה שעות לאחר שהפלסטינים דיווחו על מותו של פעיל חמאס. "הפעיל הגיע למרחב הגדר בעקבות שני פלסטינים שנעו בסמוך לה", נטען בהודעת דובר צה"ל. "בדיעבד עולה, כי כוח צה"ל שהגיע לאירוע זיהה את פעיל הריסון כמחבל חמוש וביצע ירי שמקורו באי הבנה". עוד נמסר מדובר צה"ל כי האירוע יתוחקר.

בימים האחרונים התקבלו כמה דיווחים על הגעה של חמושים לגדר ובוצע ירי הרחקה ללא נפגעים. גדודי אל-קסאם הגיבו אז באיום: "הכיבוש ירה בכוונה על אחד מלוחמינו בעת ביצוע משימתו, אנחנו מקיימים בדיקה והערכת מצב של הפשע הזה, האויב יישא בהשלכות של המעשה הנפשע".


(עדכון ראשון:17:30)

חסימות צירים בעוטף עזה, היום(צילום: אמיר בוחבוט)
חסימות צירים בעוטף, היום(צילום: אמיר בוחבוט)
גבול הרצועה, היום(צילום: אתר רשמי)
גבול הרצועה, היום(צילום: עיבוד תמונה)
גבול הרצועה, היום(צילום: עיבוד תמונה)
גבול הרצועה, היום(צילום: עיבוד תמונה)
חסימות צירים בעוטף עזה, היום(צילום: אמיר בוחבוט)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully