יותר מ-30 שנות מאסר לרוצחי טוביה ויסמן; התביעה הצבאית צפויה לערער

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר עונשי מאסר ופיצוי של 2.5 מיליון שקלים על שני מחבלים, זאת בגין חלקם ואחריותם לפיגוע במתחם רמי לוי בשער בנימין לפני כשלוש שנים. עונש דומה נגזר על מעורב נוסף לפני כחצי שנה

  • פיגוע
  • שער בנימין
צילום: באדיבות חדשות 2, עריכה: אביב אירגז

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר היום (רביעי) עונשי מאסר של 35 שנות מאסר ו-32 שנות מאסר וכן פיצוי כולל של 2.5 מיליון שקלים על שני מחבלים, זאת בגין חלקם ואחריותם לפיגוע במתחם רמי לוי בשער בנימין שבו נרצח סמ"ר טוביה ויסמן ב-18 בפברואר 2016. התביעה הצבאית צפויה לערער על העונש כפי שעשתה במקרה של מעורב נוסף בפיגוע שנידון ל-35 שנות מאסר לפני כחצי שנה.

השניים הורשעו בעבירה של גרימת מוות בכוונה, המקבילה לעבירת רצח, ועבירות חמורות נוספות. מפסק הדין בעניינם עולה כי השניים תכננו מבעוד מועד, עם מחבל נוסף, לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים במתחם המסחרי בשער בנימין. חברי החוליה הצטיידו בסכינים והגיעו למקום במטרה לבצע את הפיגוע. הם פצעו תחילה באורח קשה אזרח ישראלי ששהה במתחם, ולאחר מכן דקרו למוות את סמ"ר ויסמן אשר נאבק איתם וסיכל את המשך הפיגוע.

עוד בוואלה! NEWS:
עובד במוסד חינוכי באשדוד חשוד בעבירות מין ומעשים מגונים בבת 13
פרשת החטיפה והסחר בתינוקות: "החוטפים עדיין מסתובבים חופשי"
שפך בנזין והצית הרכב: כתב אישום נגד מפגין במחאת יוצאי אתיופיה

עוד באותו נושא

המחבל נשפט ל-35 שנות מאסר; משפחת הקורבן: "מגיע לו מאסר עולם"

לכתבה המלאה
זירת הפיגוע (צילום: יואב דודקביץ')

לפני כחצי שנה גזר בית המשפט הצבאי ביהודה 35 שנות מאסר על מחבל נוסף שהיה מעורב בפיגוע. נוסף לכך, גזרו עליו השופטים שלוש שנות מאסר על תנאי והטילו פיצויים של 1,250,000 שקלים. במשפחתו של ויסמן הביעו אז אכזבה מכך שלא נגזר עליו מאסר עולם. הסיבה להקלה בעונש היא העובדה כי המחבל קטין והמשפחה ביקשה מהפרקליטות הצבאית לערער על גזר הדין. המחבל הורשע גם ברצח ויסמן וגם בנסיון רצח של אדם אחר שנפצע קשה באירוע.

אברהם ויסמן, אביו של ינאי, אמר אז בעקבות גזר הדין כי במשפחה ציפו למאסר עולם. "אנחנו מאוכזבים, אותו מחבל יזם את הפיגוע הזה. הוא לא רק דקר את אחד הנפגעים, הוא גם יזם את הפיגוע שזה חמור מאוד", אמר. "אני חושב שלא מגיע לו פחות ממה שהבן שלי קיבל, זה לעולם. מגיע לו לפחות מאסר עולם. עונש חמור יותר היה מוסיף להרתעה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully