פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מפלצת מהמעמקים: דיונון ענק בגודל חסר תקדים תועד לראשונה בחופי ארה"ב

   ייצור ימי חסר תקדים במימדים שלו תועד לראשונה על ידי חוקרים שהיו חמושים במערכת צילום משוכללת שאפשרה להם לחזור עם תמונות נדירות. צפו בתגלית

   מפלצת מהמעמקים: דיונון ענק בגודל חסר תקדים תועד לראשונה בחופי ארה"ב
   Edie Widder and Nathan Robinson

   ארה"ב היא מעצמה ענקית, אבל גם שם לא זוכרים מתי ראו דיונון כל כך גדול כמו זה שנמצא לראשונה באחד החופים של אלבמה. המדענים הימיים שמצאו את הדיונון הזה השתמשו במצלמה מיוחדת עם אור אינפרא אדום שהייצורים הימיים לא יכולים לזהות אותו, אבל מאפשר להם לזהות אותם במעמקי הים במפרץ מקסיקו, כאשר הדיונון הזה נמצא במים השחורים והאפלים שנמצאים בעומק של 762 מטר בקרקעית הים.

   למערכת המשוכללת הזו מוצמד מעין דג מזויף שגורם לייצורים הימיים כמו הדיונון להיצמד אליה ולחשוב שיש ארוחה בסביבה. הדיונון הזה סקרן מאוד את החוקרים, שנאלצו לחזור לחוף במהרה כדי למצוא מומחה שיאשר להם שמדובר אכן בדיונון ולא בחיה אחרת.

   צפו בתגלית

   עוד בנושא:

   מחקר חדש יחשוף: המפלצת מלוך נס - סיפור אמיתי
   תיעוד נדיר: היפופוטם תקף קרוקודיל - וניצל ממוות בקרב מול באפלו
   רגעי האימה: כשביזון הפרא פגש את נהגי המזחלות המבוהלים

   אידית ווידר, אחת ממובילות המשלחת הימית, אמרה על הייצור: "יש לו שמונה ידיים מפותלות ושני משושים חזקים. יש לו את העיניים הכי גדולות מבין כל הייצורים שאנחנו מכירים, ויש לו אף שיכול לקרוע בשר. זה ייצור חי מדהים, שאנחנו כמעט לא יודעים דבר עליו". הם העריכו שגודלו כ-4 מטרים וזוהי הפעם הראושנה שדיונון בגודל כזה נצפה בחופי ארצות הברית.

   יש לציין שמדובר במקרה מאוד נדיר מאחר וזה כמעט בלתי אפשרי לצלם דיונונים בסדר גודל כזה. למעשה, זה לא קרה מאז 2012, כשאז דיונון כזה התגלה ליד חופי יפן.

   דיונון ענק (אתר רשמי , Edie Widder and Nathan Robinson)
   דיונון ענק במימדיו (צילום: Edie Widder and Nathan Robinson)

   להמחשה: גודל של דיונון ענק לעומת בן אדם

   דיונון ענק (צילום מסך , Facebook/Ocean Hunter Team)
   (ספק: Facebook/Ocean Hunter Team)