פרשת גטאס

אחרי שנתיים בכלא: חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס שוחרר ממאסר

חבר סיעת הרשימה המשותפת לשעבר הורשע בשנת 2017 במסגרת הסכם טיעון בעבירות מרמה כשהבריח מכשירי טלפון לאסירים ביטחוניים שאותם ביקר. בקשותיו של גטאס לשחרור מוקדם מכלא מגידו נדחו בעבר, לאחר שלא הביע חרטה

  • באסל גטאס
עריכת וידאו:ניר חן

חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס שוחרר היום (שני) מהכלא בתום ריצוי עונש מאסרו. גטאס הורשע לפני שנתיים במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מרמה והפרת אמונים, כשהבריח מכשירי טלפון לאסירים ביטחוניים השוהים בבתי כלא בישראל. חבר מפלגת הרשימה המשותפת לשעבר הורשע במסגרת הסכם טיעון ונגזרו עליו שנתיים מאסר וקנס בגובה 120 אלף שקל. בית המשפט קבע כי יהיה קלון במעשיו של גטאס

לפי כתב האישום, לפני ביקורו בכלא, נפגש גטאס עם אסעד, אחיו של המחבל ואליד דקה, בתחנת דלק שם קיבל מידיו 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים, שני מטענים לטלפונים ניידים ואוזניה לטלפון. הוא הסתיר את תכולת החבילות שקיבל מתחת לחולצתו.

עוד בוואלה! NEWS:
עדיין אסיר ביטחוני: נדחתה בקשתו של באסל גטאס לתוכנית שיקום בכלא
יישאר בכלא: נדחתה בקשת הח"כ לשעבר באסל גטאס לשחרור מוקדם
גטאס נאסר בגין הברחת טלפונים למחבלים: "אני נכנס גאה ובראש מורם"

נגזרו עליו שנתיים מאסר וקנס בגובה 120 אלף שקל. באסל גטאס לאחר שחרורו מהכלא, היום (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

פסק הדין מתאר כיצד התחמק גטאס מחיפוש על גופו. בעת כניסתו לכלא, נכתב, הוא עבר במכשיר המגנומטר, שהתריע עקב הטלפונים הניידים שהוסתרו בחולצתו. גטאס טען בפני הסוהר שבדק אותו כי המגנומטר צפצף בגלל חגורתו, אך סירב להיבדק שוב בטענה כי יש לו חסינות.

בעבר נדחתה בקשתו של גטאס לשחרור מוקדם. השיקול העיקרי בדחיית הבקשה היה העובדה כי גטאס לא עבר בכלא כל הליך טיפולי או שיקומי. סנגוריו טענו אמנם כי הח"כ לשעבר הנו אסיר ביטחוני, ואלו ממילא לא משולבים בתוכניות שיקום בבתי הסוהר, אולם חברי הוועדה ציינו כי גטאס כלל לא הראה מוטיבציה להשתלב בהליך שיקום, ולא פנה לשום גורם בנושא. עוד נכתב בהחלטה כי גטאס מתקשה להביע חרטה על המעשים שבהם הודה במסגרת הסדר הטיעון.

עוד באותו נושא

עדיין אסיר ביטחוני: נדחתה בקשתו של באסל גטאס לתוכנית שיקום בכלא

לכתבה המלאה
באסל גטאס בביתו לאחר שחרורו, היום (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
באסל גטאס בביתו לאחר שחרורו, היום (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
באסל גטאס בביתו לאחר שחרורו, היום (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully