יאיר נתניהו, הקשר לסער והציוץ: מדוע הוסרה מועמדת הקואליציה למבקר?

ההסבר הרשמי להסרת המועמדות של עו"ד מיכל רוזנבוים ברגע האחרון: הצורך בהתגייסות קואליציונית בעד מועמד אחד. לפי גורמים פוליטיים, הופעל על נתניהו לחץ לעשות זאת, בין היתר מצד בנו, בשל עמדתה הפוליטית והקשרים עם סער. עו"ד רוזנבוים: "לא היה ולא נברא בוודאות"

21/05/2019
עריכה: שניר דבוש

סגירת רשימת המועמדים לתפקיד מבקר המדינה - כל הפרטים:

  • נתניהו נסוג ממועמדותה של עו"ד מיכל רוזנבוים
  • מועמד סיעות הקואליציה: מתניהו אנגלמן
  • מועמד כחול לבן, העבודה ומרצ: אלוף במיל' גיורא רום
  • ההצבעה על זהות המבקר תתקיים ב-3 ביוני

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אתמול (שני) בצהריים כי הקואליציה תתמוך בשני מועמדים לתפקיד מבקר המדינה - מתניהו אנגלמן ועו"ד מיכל רוזנבוים, אבל שעה וחצי לפני סגירת הרשימה להגשת המועמדויות, הודיע כי הוא מסיר את תמיכתו ברוזנבוים. למה הוסרה מועמדותה ברגע האחרון?

בלשכת נתניהו טענו אתמול כי רוזנבוים, שנתמכה בידי סגן השר יעקב ליצמן וקודמה על ידו, הסירה את מועמדותה לאור צרכי הקואליציה להתגייס בעד מועמד אחד לתפקיד. אולם, גורמים במערכת הפוליטית מעלים הסברים אחרים. לפי אחת הטענות, יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הפעיל על אביו לחצים וטען שרוזנבוים אינה מועמדת מתאימה בשל שיוכה הפוליטי. ברקע לטענה זו, צייץ אתמול פעיל השמאל אלדד יניב תגובה לנתניהו בטוויטר, בה כתב כי "מיכל רוזנבוים שהיא חברה, היא מועמדת של בלפור למבקרת המדינה".

לקריאה נוספת:
מועמדי הקואליציה למבקר: מנכ"ל המל"ג ועו"ד שקודמה ע"י החרדים

עוד באותו נושא

ברגע האחרון: נתניהו נסוג ממועמדות מיכל רוזנבוים לתפקיד המבקר

לכתבה המלאה
הסיר את תמיכתו ברוזנבוים ברגע האחרון. נתניהו(צילום: רויטרס)

בנוסף לטענה זו, גורמים המעורים במגעים שהתנהלו מאחורי הקלעים טוענים כי מועמדותה של רוזנבוים נשקלה מחדש בעקבות הקשר שלה לח"כ גדעון סער. ‏רוזנבוים, שהיום עומדת בראש משרד פרטי משלה, הייתה בעבר שותפה במשרד עורכי הדין שרקון-בן עמי-רוזנבוים-אשר ושות'. השותף הבכיר במשרדה הקודם, אילן שרקון, נחשב למקורב במיוחד לסער ואפילו חלק איתו משרד עורכי דין בסוף שנות ה-90. לטענת הגורמים, נתניהו ידע מראש על הקשר של רוזנבוים לשרקון ומשם לסער, אך לאחר שהודיע על מועמדותה שקל זאת מחדש והחליט להסיר את תמיכתו מהמהלך.

בלשכת ראש הממשלה הכחישו כי יש כל קשר לבנו של ראש הממשלה או לח"כ סער וחזרו על ההצהרה כי רוזנבוים הסירה את מועמדותה מרצונה. "קשקוש", נמסר. "מיכל הסירה את מועמדותה כדי שהקואליציה תוכל לרכז מאמץ לבחירת מועמד אחד מול המועמד היחיד שהציגה האופוזיציה".

עו"ד מיכל רוזנבוים, במענה לפניית וואלה! NEWS, הכחישה אף היא את הטענות: "אני ערה לשמועות לגבי התערבותו לכאורה של יאיר נתניהו, ולראשונה חווה בעצמי את ההתעסקות הזו. אני לא מכירה את יאיר נתניהו, מעולם לא פגשתיו, ורוצה לומר לכם בוודאות שלא היה ולא נברא, סתם מדביקים לו התערבות וחצי שמועה".

במוקד הסערה. רוזנבוים(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"בימים האחרונים קיבלתי שורה של פניות, שהפכו במהרה ליוזמה רחבה של חברי כנסת ממספר סיעות, למנות אותי כמבקרת המדינה הבאה. אכן, שקלתי את העניין בכובד ראש, אך אתמול בערב הגעתי לכלל מסקנה שלעת הזו לא אתמודד על התפקיד החשוב. אני מודה לכל מי מאותם רבים שפנו אליי ושומרת לעצמי את הזכות לשוב וליטול על עצמי שליחות לאומית מסוג זה בעתיד", אמרה רוזנבוים, "אני חושבת שנעשה כאן תהליך נכון. אני לגמרי מכבדת את החלטת ראש הממשלה ששקל בכובד ראש ובאחריות הנדרשת את המינוי, סבורה שהבחירה במתניהו אנגלמן היא בחירה מצוינת באיש מאוד ראוי, וחוזרת בחדווה לענייני משרד עריכת הדין שלי".

רוזנבוים על יניב: "אני לא חברה שלו, ניסיון לפגוע ברה"מ על גבי"

באשר לדבריו של הפעיל החברתי יניב הבהירה רוזנבוים כי "אני לא חברה ולא ידידה של יניב ואין לי כוונה להיות כזו. היכרותי המקצועית איתו הסתכמה בטיפול משותף בשני תיקי לקוחות לפני כ-10 שנים, סמוך לסיום תפקידי במשרד הפנים. מעבר לכך לא היה לי קשר איתו וכאמור הוא אינו נמנה על חבריי ובוודאי לא סגנוני. כל מה שהאיש עושה מאתמול זה נסיון נואל להשיג כותרות לעצמו ולפגוע בראש הממשלה על גבי. זו קונספירציה זולה שאינה ראויה להתייחסות מעבר למה שנאמר".

רוזנבוים נתמכה וקודמה על ידי סגן השר יעקב ליצמן וראשי המפלגות החרדיות. היא עורכת דין פרטית, מומחית לתאגידים עירוניים המקורבת לליצמן. אתמול נפגשה לראשונה עם נתניהו, שנסוג מהתמיכה בה שעה קלה לפני סגירת המועמדים לתפקיד. ההצבעה על זהות המבקר, שהינה חשאית, תתקיים ב-3 ביוני לאחר הרכבת הממשלה.

על התפקיד יתמודד מטעם הקואליציה מתניהו אנגלמן, המועמד היחיד לאחר הסרת מועמדותה של רוזנבוים. אנגלמן משמש כמנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה והות"ת (הוועדה לתכנון ולתקצוב). מולו יתמודד מועמד הסיעות כחול לבן, העבודה ומרצ - אלוף במיל' גיורא רום.

(עדכון ראשון: 06:48)

מקורב לרוזנבוים. סער(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully