נרגע לפני היום הגורלי: מודי עשה מדיטציה לקראת תום הבחירות

מערכת הבחירות הענקית של הודו מגיעה לסיומה, וראש הממשלה עלה לרגל לאתר קדוש להינדים במה שנתפס כקריצה ללאומנים. התוצאות יפורסמו ביום חמישי, ומודי בקרב צמוד עם האופוזיציה

סוכנויות הידיעות
19/05/2019
ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי עושה מדיטציה במערה במדינת אוטראקהאנד, 18 במאי 2019. חשבון הטוויטר של ראש ממשלת הודו, צילום מסך
מודי במדיטציה במערה, אתמול(צילום: צילום מסך, חשבון הטוויטר של ראש ממשלת הודו)

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי עשה אתמול מדיטציה לקראת היום האחרון להצבעה בבחירות הכלליות, שמתקיים היום (ראשון) ויסיים כחודש של מערכת בחירות עצומה. מודי פרסם בחשבון הטוויטר שלו כמה תמונות שבהן נראה בגלימה כתומה במערה קדושה באתר העלייה לרגל קדרנת', שמוקדש לאל ההינדי שיבא.

סדרת התמונות, שנלקחה במדינת המחוז הצפונית אוטרקהאנד, נועדה למשוך קולות של הרוב ההינדי לקראת סוף הבחירות, שתוצאותיהן יפורסמו ב-23 במאי. כ-900 מיליון איש היו בעלי זכות בחירה בבחירות, שנתפסות כמשאל עם על שלטונו של מודי. ראש הממשלה בן ה-68 גרף ניצחון סוחף ב-2014, אך הפעם חוזים לו הסקרים קרב צמוד יותר מול מפלגת הקונגרס שבהנהגת רהול גנדי, נצר לשושלת השלטון המפורסמת.

בסוכנות הידיעות PTI דווח כי מודי, שעומד בראשות מפלגת העם ההודית (BJP) הלאומנית, נזקק לאישור מיוחד לצורך קיום העלייה לרגל. זאת משום שחוקי הבחירות אוסרים על קיומם של אירועי קמפיין 48 שעות לפני ההצבעה.

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי עושה מדיטציה במערה במדינת אוטראקהאנד, 18 במאי 2019(צילום: צילום מסך, חשבון הטוויטר של ראש ממשלת הודו)

בכך מגיע לסיומו הקמפיין הנמרץ שניהל מודי, שהשתתף בשלוש עצרות בחירות ביום בממוצע. שתי המפלגות המרכזיות הטיחו עלבונות זו בזו על בסיס יומיומי, והאשימו אחת את השנייה בשחיתות, בנפוטיזם ובלאומיות מזויפת. בהצבעה היום יעמוד גם המושב של מודי בעיר ורנסי לבחירה, מתוך 59 מושבים בסך הכול.

ב-2014 לקחה מפלגתו 282 מושבים מתוך 543 המושבים בבית התחתון של הפרלמנט, במה שהיה לניצחון הגדול ביותר של מפלגה כלשהי בהודו זה 30 שנה. מנגד, מפלגת הקונגרס סבלה משפל היסטורי, עם 44 מושבים בלבד. היא מקווה לנגוס בכוחו של ראש הממשלה מתוך אכזבתם של חלקים נרחבים בציבור מחוסר קיום הבטחותיו לשיפור המצב הכלכלי. כדי לטעון לניצחון, על אחת המפלגות לקבל לפחות 272 מושבים.

עוד באותו נושא

תרגיל ישראלי מוכר: כדי לנצח בבחירות בהודו, מודי מדבר ביטחון ולא כלכלה

לכתבה המלאה
ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי עושה מדיטציה במערה במדינת אוטראקהאנד, 18 במאי 2019(צילום: צילום מסך, חשבון הטוויטר של ראש ממשלת הודו)
  • הודו
  • נרנדרה מודי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully