דיווח: צה"ל פשט על בית המחבל שביצע את הפיגוע המשולב ליד אריאל

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי צה"ל פשט הלילה על בית המחבל עומר אבו לילא שביצע את הפיגוע המשולב בכיכר אריאל ובצומת גיתי אבישר שבו נפל סמ"ר גל קיידאן ונרצח הרב אחיעד אטינגר. על פי הדיווחים מדובר במדידות שערך צה"ל לקראת הריסתו, לאחר שבג"ץ אישר השבוע להרסו

  • צה"ל
  • פיגוע
  • אריאל
יפעת רוזנברג
צילום: דו"צ, עריכה: טל רזניק

צה"ל פשט הלילה (שישי) על ביתו של המחבל עומר אבו לילא שביצע ב-17 במרץ את פיגוע הירי והדקירה בכיכר אריאל ובצומת גיתי אבישר שבו נפל סמ"ר גל קיידאן ונרצח הרב אחיעד אטינגר - כך דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים. כוחות הביטחון חיסלו את אבו לילא שלושה ימים לאחר הפיגוע. בתחילת החודש מפקד פיקוד מרכז האלוף נדב פדן חתם על צו הריסה לדירה שבה התגורר המחבל בכפר זאוויה הסמוך לקלקיליה.

על פי הדיווחים מדובר ככל הנראה במדידות שערך צה"ל לבית לקראת הריסתו, לאחר שבג"ץ אישר ביום שלישי להרוס את בית המחבל. בהחלטה, שדחתה את ערעור מרכז קודס לסיוע משפטי נקבע כי ניתן להרוס את הבית כבר בשבוע הבא. בג"ץ קבע כי תינתן למשפחה הארכה ועד -23.4 היא תפנה את ביתה לקראת הריסתו.

חיסול המחבל בן ה-19 מהכפר שבצפון השומרון התרחש כאמור שלושה ימים לאחר שביצע את הפיגוע המשולב בצומת אריאל בשומרון. בתום חיפושים ומאמצים מודיעיניים הגיעו כוחות הימ"מ אל מבנה בכפר ליד רמאללה שבו הסתתר המפגע. במהלך כיתור המבנה פתח המחבל בירי לעבר כוחות ימ"מ וצה"ל ובמקום התפתחו עימותים.

לקריאה נוספת בנושא:
המחבל מהפיגוע באריאל חוסל בחילופי אש עם כוחות הביטחון
בן 19 ללא עבר ביטחוני: זה המחבל החשוד מהפיגוע באריאל

עוד באותו נושא

צו הריסה הוצא לדירת המחבל שביצע את הפיגוע המשולב ליד אריאל

לכתבה המלאה
הבית בו התבצר ונתפס המחבל מאריאל, מרץ (צילום: אתר רשמי, תקשורת ערבים)

לפי דיווחים פלסטיניים המחבל חוסל בטיל נ"ט שנורה אל עבר המבנה. את הירי אל עבר הכוחות, כך דווח, ביצע עם הנשק שגנב מחייל במהלך הפיגוע בצומת אריאל. במקביל, כוחות הביטחון עצרו כמה מבני משפחתו של אבו לילא ומתושבי הכפר.

הפיגוע התרחש כשהמחבל יצא מחנות בצומת אריאל כשהוא חמוש בסכין מטבח. הוא הסתער על החיילים במקום, דקר למוות את החייל גל קיידאן, והצליח לחטוף ממנו את הנשק והמחסנית. אז דרך המחבל את הנשק והחל לירות לעבר אזרחים. לאחר מכן, המחבל ירה לעבר שלושה כלי רכב. נהג הרכב הראשון, הרב אחיעד אטינגר, נפגע מהירי באורח אנוש ויממה לאחר מכן מת בבית החולים בילינסון.

סמ"ר גל קיידאן שנהרג בפיגוע (צילום: אתר רשמי)

הירי לעבר מכונית נוספת הסתיים ללא נפגעים. על פי עדויות מהשטח, המחבל עלה על רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית ונמלט מהמקום. לאחר מכן, המחבל הגיע אל צומת גיתי אבישר הסמוך. הוא עצר את הרכב וירה לעבר אזרחים וחיילים שהיו בטרמפיאדה. מהירי נפגע באורח קשה לוחם צה"ל אלכס דבורסקי.

הרב אטינגר, נהרג בפיגוע (צילום: TPS, נדב גולדשטיין)
המחבל עומר אבו לילא (צילום: עיבוד תמונה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully