פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   צו הריסה הוצא לדירת המחבל שביצע את הפיגוע המשולב ליד אריאל

   המחבל עומר אבו לילא רצח את הרב אחיעד אטינגר ואת לוחם צה"ל סמ"ר גל קיידאן בחודש שעבר בצומת אריאל וחוסל שלושה ימים אחר כך על ידי כוח ימ"מ. מפקד פיקוד המרכז אלוף פדן אישר את הריסת דירתו בכפר זוואיה

   צו הריסה הוצא לדירת המחבל שביצע את הפיגוע המשולב ליד אריאל
   צילום: דו"צ, עריכה: טל רזניק

   מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן חתם על צו הריסה לדירה שבה התגורר המחבל עומר אבו לילא.
   שביצע ב-17 במרץ את פיגוע הירי והדקירה בכיכר אריאל ובצומת גיתי אבישר שבו נפל סמ"ר גל קיידאן ונרצח הרב אחיעד אטינגר.

   חיסול המחבל בן ה-19 מהכפר זאויה שבצפון השומרון התרחש שלושה ימים לאחר שביצע את הפיגוע המשולב בצומת אריאל בשומרון. בתום חיפושים ומאמצים מודיעיניים הגיעו כוחות הימ"מ הכוחות אל מבנה בכפר ליד רמאללה שבו הסתתר המפגע. במהלך כיתור המבנה פתח המחבל בירי לעבר כוחות ימ"מ וצה"ל ובמקום התפתחו עימותים.

   הבית בו התבצר ונתפס המחבל מאריאל, 20 במרץ 2019 (אתר רשמי , תקשורת ערבים)
   הבית שבו הסתתר המחבל

   לפי דיווחים פלסטיניים המחבל חוסל בטיל נ"ט שנורה אל עבר המבנה. את הירי אל עבר הכוחות, כך דווח, ביצע עם הנשק שגנב מחייל במהלך הפיגוע בצומת אריאל. במקביל, כוחות הביטחון עצרו כמה מבני משפחתו של אבו לילא ומתושבי הכפר.

   הפיגוע התרחש כשהמחבל יצא מחנות בצומת אריאל כשהוא חמוש בסכין מטבח. הוא הסתער על החיילים במקום, דקר למוות את החייל גל קיידאן, והצליח לחטוף ממנו את הנשק והמחסנית. אז דרך המחבל את הנשק והחל לירות לעבר אזרחים. לאחר מכן, המחבל ירה לעבר שלושה כלי רכב. נהג הרכב הראשון, הרב אחיעד אטינגר, נפגע מהירי באורח אנוש ויממה לאחר מכן מת בבית החולים בילינסון.

   הירי לעבר מכונית נוספת הסתיים ללא נפגעים. על פי עדויות מהשטח, המחבל עלה על רכב בעל לוחית זיהוי ישראלית ונמלט מהמקום. לאחר מכן, המחבל הגיע אל צומת גיתי אבישר הסמוך. הוא עצר את הרכב וירה לעבר אזרחים וחיילים שהיו בטרמפיאדה. מהירי נפגע באורח קשה לוחם צה"ל אלכס דבורסקי.

   ההרוג מהפיגוע באריאל סמל-ראשון גל קיידאן (אתר רשמי)
   סמ"ר גל קיידאן
   הרב אחיעד אטינגר (TPS , נדב גולדשטיין)
   הרב אטינגר (צילום: נדב גולדשטיין)
   על פי דיווח * איימן אבו לילא בן 19, המחבל מהפיגעו באריאל (עיבוד תמונה)
   המחבל אבו לילא