"תחתום בת"א": בהוצאה לפועל סירבו לקבל חייב מהגליל בלשכה בעכו

שופטת נעתרה לבקשתו של תושב הגליל המערבי לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בתנאי לחתימה על כתב ערבות בלשכת ההוצאה לפועל בעכו. אולם כשהגיע למקום סירב המנהל לקבל אותו בטענה כי עליו לחתום בתל אביב. בעקבות פניית וואלה! NEWS הבהירה הרשמת: יש להחתימו בעכו

18/04/2019
לשכת הוצאה לפועל חדשה ברמלה. רשות האכיפה והגבייה, מערכת וואלה! NEWS
לשכת הוצאה לפועל(צילום: מערכת וואלה! NEWS, רשות האכיפה והגבייה)

תושב הגליל המערבי, נגדו מתנהל הליך איחוד תיקים בהוצאה לפועל, הגיש בקשה לרשמת (שופטת - י"א) בתל אביב לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ באופן זמני לטובת טיול בחו"ל. בקשתו אושרה בתנאי לחתימת כתב ערבות והפקדת סכום של 2,000 שקלים לטובת התיק.

מאחר והאזרח מתגורר באזור הגליל, הרשמת קבעה כי החתימה על כתב הערבות תתבצע בלשכת ההוצאה לפועל בעכו - סמוך למקום מגוריו. כשהגיע עם ערב ללשכה, הוא נתקל בסירוב המנהל לקבל אותו בטענה כי הוא אמור "לחתום בתל אביב". זאת, למרות החלטת הרשמת אליה הוא כפוף.

עוד בוואלה! NEWS
עכשיו זה רשמי: ריבלין הטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה
תחת זהות בדויה: התחזה לחולה אחר ועבר לגור בבית החולים רמב"ם
טראמפ מחריף את המאבק: מהגרים יוכלו להיעצר לפרק זמן בלתי מוגבל

החלטת הרשמת(צילום: אתר רשמי)

אולם, מבדיקת וואלה! NEWS עולה כי אם רוצים - אז יכולים. שיחה עם גורמים משפטיים העלתה כי אין מניעה של ממש שכתב הערבות במקרה זה לא ייחתם בלשכה בעכו, ובוודאי לא כאשר הרשמת כלל לא התנגדה לכך.

בעקבות פניית וואלה! NEWS נמסר מההוצאה לפועל בתגובה כי "הרשמת הבהירה את החלטתה והורתה למזכירות להחתים את הערב בלשכת עכו. זאת, לנוכח בקשתו של החייב ועל אף שנהלי המזכירות בלשכות מנחים כי ההחתמה הראשונה של הערב תיעשה בלשכת האם, ובמקרה הנוכחי בלשכת תל אביב מהטעם שהלשכה מכירה את תיקיו של החייב ואת נסיבותיו".

עוד בוואלה!

מי צריכה טובות? המוצרים המיוחדים של הדיוטי במרחק נגיעה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
הבהרת החלטת הרשמת, אתמול(צילום: אתר רשמי)
  • הוצאה לפועל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully