בת ה-12 שנפגעה מהרקטה: "לא היה לנו מרחב מוגן אז רצנו החוצה"

שבעה בני אדם נפצעו במושב משמרת מפגיעת הרקטה ששוגרה משטח רצועת עזה, בהם בר פאוקר בת ה-12. "רק לפני כמה ימים היה בבית הזה אירוע גדול לכבוד פורים", סיפר תושב. כוחות הכיבוי הופתעו: "חשבנו שאף אחד לא יצא חי". סב המשפחה שביתה נפגע: "הממ"ד הציל את המשפחה שלי"

  • רצועת עזה
צילום: צלמי וואלה!NEWS ורויטרס, עריכה: תומר לוי

פגיעה ישירה במושב בשרון | כל הפרטים:

- רקטה ששוגרה מרצועת עזה פגעה בבית במושב משמרת שבשרון
- שתי נשים ששהו בבית נפצעו בינוני; חמישה נפצעו באורח קל
- כוחות ההצלה סרקו לאיתור לכודים במקום
- נתניהו עודכן בפרטי האירוע ויקצר את ביקורו בארה"ב

רקטה ששוגרה מרצועת עזה פגעה הבוקר (שני) בבית במושב משמרת שבשרון. מהפגיעה הישירה נפגעו שבעה בני אדם, בהם שתי נשים במצב בינוני וחמישה פצועים נוספים באורח קל. הבית ספג פגיעה ישירה וחלק גדול ממנו נהרס. כלי רכב שהיו בסביבת הבית נפגעו גם הם, וחלונות בתים סמוכים התנפצו. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום הגדירו את המבנה מסוכן ואסרו על כניסה אליו.

רוברט וולף, סב המשפחה ששוחרר מבית החולים מאיר, יצא לתקשורת ואמר: "זה משחק של כל הפוליטיקאים, אבל עם כל המשחקים אף אחד לא מטפל בבעיות שלנו. זה המחיר, ואני צריך לספוג את המחיר. כמעט איבדתי את המשפחה שלי. אני רוצה להגיד לכולם: אתם שומעים את האזעקה - צאו לממ"ד. הממ"ד הציל את המשפחה שלי. זה הכל".

בר פאוקר בת ה-12 שנפגעה מהירי משחזרת את רגעי פגיעת הרקה במשמרת. "כשהתחילו האזעקות אבא העיר אותנו, בגלל שאין לנו מרחב מוגן יצאנו בריצה לבית של סבא וסבתא אבל הדלת אצלה היתה נעולה, הבום היה ממש חזק, ועלה מלא עשן מהבית, זה ממש מפחיד". בר סובלת מחתכים ומשריטות. היא הועברה למחלקה אורתופדית בבית החולים מאיר בכפר סבא וצפויה לעבור ניתוח ברגל.

עוד בנושא:
התקרה קרסה וחלונות נופצו: תיעוד הבית שנפגע מרקטה בשרון
תקיפה בכלא קציעות: שני קציני שב"ס נפצעו קשה וקל מדקירת אסירי חמאס

עוד באותו נושא

רקטה מעזה פגעה בבית בשרון; שבעה נפצעו קל עד בינוני

לכתבה המלאה
"אין לנו מרחב מוגן". בר בת ה-12 (צילום: אור רביד)
הבית שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
החור שנוצר באדמה מהרקטה (צילום: דנה ירקצי, ללא קרדיט)

"הופתענו מאוד", סיפר צעיר לפני גיוס מהמושב. "ישנו והתעוררנו מהבום, לא ציפינו לדבר כזה. אנחנו מכירים את המשפחה ששוכרת פה דירה. עושה פה הפניניג בפורים ושיעורי קרוספיט כל הסביבה מכירה אותה. רק לא מזמן היה פה אירוע גדול בפורים. מדובר במשפחה של סבא וסבתא הורים וזוג ילדיהם.

יוני וולף, בן המשפחה שהגיע לזירה וראה את הבית הרוס, "אבא שלי עלה לארץ כחייל בודד, היה לו חלום ציוני להקים משק. עכשיו הבית הרוס. זה שוק והלם". הוא הוסיף כי "דיברתי עם אח שלי בבית חולים, הוא עדכן אותי. הכול מאוד מעורפל. אין בי שום יצר של נקם, מה שאני יודע זה שהמדיניות כרגע לא עובדת, אני לא אומר מה צריך לעשות ומה לא צריך לעשות, אבל צריך שיחליטו על מדיניות ולהחזיר לישראל לא רק את ההרתעה, אלא גם את השפיות. יש לנו הרבה משפחה, יש לנו הרבה חברים, יש לנו הרבה אהבה למדינה הזאת, יהיה בסדר".

ענת שכנה שגרה בסמוך לבית שנפגע במושב סיפרה על הרגעים שבהם נשמעה האזעקה במקום. "רעדתי. קודם כל שמעתי את האזעקה והייתי משוכנעת שזו הזיה וטעות כי לרגע לא עלה בדעתי שבמקום הכל כך שקט, מרכז הארץ, שקורה לנו דבר כזה. גם אחרי הבום - רעדתי בכל הגוף אמרתי לעצמי: זה לא אמיתי, זה לא יכול לקרות לנו. אני נטולת מילים, אני שומעת כל הזמן בחדשות שזה קורה בדרום". על המשפחה סיפרה השכנה כי "אנחנו מכירים אחד את השני, ואני מוכרחה להגיד לך שצר היה לי לשמוע על הכלב שנהרג פה. הכלבים בשבילנו הם כמו בני אנוש וגם על זה צר לנו".

כאמור, בבית שנפגע במושב בשרון נהרג כלב. כלב נוסף נפצע וברח. הצליחו לתפוס אותו והוא נלקח לטיפול במרכז לרפואה וטרינרית "חוות דעת", בבית ברל. רשף גולן כהן צדק משירות הכבאות אמר הבוקר כי "יש הרס רב במבנה סכנה של קריסה וחשבתי שאף אחד לא ייצא מזה בחיים. מנסים לוודא שאין לכודים עבודה כירורגית לא פשוטה. נפגעו פה הרבה בלוני גז וניתוק מקורות אנרגיה".

"החלום של אבא - נהרס": בעל הנכס שביתו נפגע במושב משמרת

צילום: שלומי גבאי
הכלב שניצל מפגיעה הרקטה במושב משמרת, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
יוני וולף, בנו של בעל הבית שנפגע (צילום: ראובן קסטרו)

בין הנפגעים: אישה כבת 60 במצב בינוני, שסובלת עם פגיעות הדף, כוויות קלות ופציעות מרסיסים, שפונתה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, אישה כבת 30 במצב בינוני עם פציעות מרסיסים ברגל, וחמישה נפגעים נוספים בהם, סב המשפחה; גבר כבן 30; נערה בת 12; ילד בן שלוש; ותינוקת בת חצי שנה במצב קל - אשר אושפזו בבית החולים מאיר בכפר סבא. מביניהם, נותרו בבית החולים רק הסבתא, האם והתינוקת בת השנה וחצי, וכאמור גם בת ה-12, ואילו היתר שוחררו. בנוסף לכך, טופלו כמה נפגעי חרדה ובודדים שנפצעו קל מאוד בדרכם למרחב המוגן. נפגעת חרדה אחת אושפזה בבית החולים לניאדו בנתניה.

הפרמדיקים של מד"א אוהד ביין רפי שבע ואסי דבילנסקי סיפרו כי "כשהגענו למקום ראינו הרס, מחוץ לבית ראינו שישה בני משפחה שהצליחו לחלץ את עצמם מהבית, הם סיפרו שהיו בדרך למרחב המוגן כשלפתע שמעו את הפיצוץ וקריסת חלק מהמבנה, הם יצאו מהבית וחלקם נכנסו לבית הסמוך, כולם היו בהכרה מלאה וסבלו מפגיעות הדף רסיסים כוויות קלות וחבלות, ביצענו סריקה אחר הנפגעים וערכנו מיון ראשוני, לאחר טיפול ועזרה ראשונה בשטח פינינו את הנפגעים לבית החולים".

הם הוסיפו כי "בנוסף הענקנו טיפול רפואי לשתי נשים בשנות השבעים שנפלו ונחבלו בדרך לממ"ד , פינינו אותם לבית חולים במצב קל ומספר נפגעי חרדה טופלו במקום". מנכ"ל מד"א אלי בין שהגיע לזירה אמר כי "מדובר בארוע מורכב שבדרך נס הסתיים עם פצועים קל ובינוני, צוותי מד"א שעומדים בכוננות הגיעו לזירה בכוחות גדולים ובתוך זמן קצר פינו את כל הנפגעים להמשך טיפול בבית חולים".

(עדכון ראשון: 7:31)

"זה משחק של כל הפוליטיקאים, אבל עם כל המשחקים אף אחד לא מטפל בבעיות שלנו". רוברט וולף, סב המשפחה שביתה נפגע (צילום: שלומי גבאי)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הבית שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הבית שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
פגיעת הרקטה במושב משמרת, הבוקר (צילום: AP, קובי תמם)
רכב שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הרכב שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הפגיעה במושב משמרת, הבוקר (צילום: AP, קובי תמם)
נפילת הרקטה במושב משמרת (צילום: כבאות והצלה , קובי תמם)
הבית שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: ראובן קסטרו)
הבית שנפגע בשרון, הבוקר (צילום: AP, קובי תמם)
הבית שנפגע בשרון (צילום: שלומי גבאי, שלומי גבאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully