פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "2,500 מעופפים בשעה": כמיליארד פרפרים נודדים נצפו ברחבי הארץ

   מיליארדי פרפרים הגיעו לישראל במסגרת נדידתם מערבה לאירופה. חובבי החרק המעופף מדווחים כי חזו ב-68 פרטים בדקה, מספר שיא ביחס לשנים קודמות. דובי בנימיני, נשיא אגודת חובבי הפרפרים בישראל אמר כי "מדובר בנדידה מרשימה ביותר של נימפיות, הו מגיעות מסעודיה ומכווית"

   "2,500 מעופפים בשעה": כמיליארד פרפרים נודדים נצפו ברחבי הארץ
   צילום: יואב איתיאל, עריכה: איתי עמרם

   נדידת פרפרים המונית מחצי האי ערב לאירופה חולפת בימים אלה דרך ישראל ומיליוני פרפרים נצפים מאז אתמול באזורים רבים ברחבי הארץ. נועם קירשנבאום, עורך ומוציא לאור של "טבע ישראלי", מעריך כי מדובר באחד המופעים האינטנסיביים ביותר של פרפרים בישראל בעשורים האחרונים, ולדבריו הם נצפים חולפים בקצב של כ- 2,500 פרטים בשעה, יותר מבעת הנדידה הגדולה שנצפתה בישראל ב-2014, אז היה הקצב 240 פרטים לכל עשר דקות.

   קירשנבאום מסר כי חובבת הפרפרים אילת מסילתי ספרה כ-68 פרטים בדקה בגבעת יערים, וכי החובב בני אופק מדווח על עננים של נימפיות ברמת מנשה. מוריה חצב רוקמן המתגוררת בקיסריה דיווחה לוואלה! NEWS על נחילים של אלפי פרפרים החולפים ליד ביתה. דובי בנימיני, נשיא אגודת חובבי הפרפרים בישראל שבאופן מקרי מקיימת היום בירושלים את הכנס השנתי שלה, אומר לוואלה! NEWS, כי ביממה האחרונה חלפו כבר כמיליארד פרפרים דרך ישראל.

   עוד בוואלה! NEWS
   הפרקליטות הודיעה: שוקלים לבטל את הסכם עד המדינה עם מיקי גנור
   ירי באוויר, לא לרכב פלסטיני: גורמים בצה"ל על התקרית בבית לחם
   חסימות כבישים ואיפה חונים: היערכות המשטרה לאירועי פורים

   תופעת נדידת פרפרים (אתר רשמי , אילת מסילתי)
   מיליארדים ברחבי הארץ (צילום: אילת מסילתי)

   "גילינו שזה המין עם הנדידות המרשימות ביותר, יותר מנדידות פרפר המלך שהתפרסמו", אמר. "הטווחים שלו מדהימים. הפעם הם באים מסעודיה ומכוויית. אנחנו יודעים את זה ממחקר מדעי-אזרחי במימון "נשיונל גיאוגרפיק", בו אזרחים מדווחים על תצפיותיהם בכל העולם". בנימיני הוסיף כי "אנחנו יודעים כי מאתמול הם מגיעים אלינו לחוף ופונים צפון מערבה לקפריסין, לשם הם יגיעו בתוך יום יומיים. חלק מהנקבות יטילו כאן ביצים ויש לזכור שכל נקבה של הפרפר כזה מטילה כ-500 ביצים, אבל בגדול הם בדרך לאירופה הירוקה במסע אחר מזון שהיה חסר להם מאד בחורף במדבר".

   תופעת נדידת הפרפרים (אתר רשמי)
   פרפרים נודדים (צילום : ג'נה פרישמן)
   תופעת נדידת פרפרים (אתר רשמי , Maoz Vider)
   נימפית החורשף על דרדר (צילום: מעוז ויידר)
   תופעת נדידת פרפרים (אתר רשמי , אילת מסילתי)
   נודדים לאירופה בחיפוש אחר מזון. נימפית החורשף (צילום: אילת מסילתי)
   תופעת נדידת פרפרים (אתר רשמי , אילת מסילתי)
   הגיעו מסעודיה ומכווית, נימפית החורשף (צילום: אילת מסילתי)