בתגובה לשיגור הרקטה: צה"ל תקף מטרות ברצועת עזה

בהודעה מטעם דובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב וכלי טיס נוספים תקפו כמה יעדים במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה ותשתיות תת-קרקעיות בצפון הרצועה. זאת בשל שיגור רקטה לשטח ישראל ובהמשך לתקריות האחרונות ברצועה

ברקע המתיחות בגבול רצועת עזה בימים האחרונים, פעילי חמאס הפריחו הבוקר (שבת) לפחות ארבעה זרי בלונים הנושאים חפצים חשודים שחצו את הגבול לשטח ישראל. במקביל, כוח ימי של צה"ל פתח בירי לעבר סירות דייגים פלסטינים שחרגו מהאזור שאסור לתנועה בצפון הרצועה.

מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו הלילה כמה יעדים במתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה, וכן תשתיות תת-קרקעיות בצפון הרצועה - כך פרסם דובר צה"ל. עוד נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטה לשטח ישראל מוקדם יותר, וכן בהמשך לאירועים האחרונים ברצועת עזה, בהם נשלחו בלוני נפץ ונעשו ניסיונות לפגיעה בתשתיות ביטחוניות.

הרקטה שוגרה בתום יום מתוח בעוטף עזה, במהלכו התאספו כ-8,000 מפגינים ליד גבול הרצועה והתעמתו עם כוחות צה"ל. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי צעיר פלסטיני נורה למוות במהלך העימותים.

לקריאה נוספת:
רקטה נורתה לעוטף ונפלה בשטח פתוח; צה"ל תקף בדרום הרצועה
בזמן סיור נתניהו בגבול: ירי לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר בצפון עזה

עוד באותו נושא

רקטה שוגרה לעבר יישובי מועצת אשכול, פלסטיני נהרג בעימותים

לכתבה המלאה
תוצאות תקיפת צה"ל בעזה, הבוקר (צילום: אתר רשמי)

עד כה, נעשו כמה ניסיונות לחבל בגדר ולהשליך מטעני חבלה. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 48 מפגינים ובהם שתי נשים ו-25 ילדים נפצעו. בנוסף נפצעו ארבעה פרמדיקים ושני עיתונאים בעקבות ירי כוחות צה"ל. בדרום הרצועה, קבוצה של כעשרה פלסטינים חיבלה בגדר ופרצה לשטח ישראל, ושבה על עקבותיה בעקבות ירי הרתעתי של צה"ל. כמו כן, שלושה זרי בלוני תבערה נחתו באזור המועצה אזורית אשכול, אולם לא דווח על נפגעים או נזק.

במקביל פרצו עימותים בין פלסטינים לכוחות צה"ל באזור רמאללה. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא דווח על נפגעים.

(עדכון ראשון: 00:30)

תוצאות תקיפת צה"ל בעזה, הבוקר (צילום: אתר רשמי)
תוצאות תקיפת צה"ל בעזה, הבוקר (צילום: אתר רשמי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully