פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "זה נס": שתי אחיות בנות 8 ו-5 שרדו 48 שעות ביער הקפוא

   ליה וקרולין יצאו מביתן בצפון קליפורניה, על אף שאמן אסרה עליהן. הן איבדו את הדרך כשעקבו אחרי עקבות צבי והחליטו להישאר במקומן. הן שתו מים מעלים ואכלו קורנפלקס

   "זה נס": שתי אחיות בנות 8 ו-5 שרדו 48 שעות ביער הקפוא
   צילום: רויטרס, עריכה: טל רזניק

   שתי אחיות בארצות הברית, בנות שמונה וחמש, נמצאו בריאות ושלמות אחרי יומיים שבהן נעלמו ביער בצפון קליפורניה. ליה וקרולין קריקו שהו 44 שעות בקור ובגשם, והן נמצאו כשהן מסתופפות מתחת לשיח. הן שרדו בזכות מים ששתו מעלים והן אכלו דגני בוקר שהן הביאו עמן. השריף של מחוז המבולדט, וויליאם הונסל, אמר כי "מצב רוחן היה טוב" כשהן אותרו. הוא תיאר את מציאתן כ"נס".

   אמן של הבנות, מיסטי, הודיעה לרשויות כי הן נעדרות ביום שישי אחר הצהריים. האחיות ביקשו ממנה לצאת לסיבוב בסמוך לביתן בבנבואו, אך היא סירבה. אחרי ששמה לב שהן חסרות, האם יצאה לחפש אותן עם שכנים ועם חברים, לפני שהתקשרה אל השריף.

   לקריאה נוספת
   קייסי בן ה-3 שרד יומיים ביער הקפוא: "שיחקתי עם דוב ששמר עליי"

   אחיות שנמצאו אחרי יומיים בטוחות לאחר שריפה שפקדה את קליפורניה, ארה"ב (אתר רשמי)
   רצו לצאת לטיול. האחיות אחרי שנמצאו על ידי גורמי ההצלה (צילום: לשכת השריף)

   עשרות שוטרים ואנשי חילוץ, יחד עם מסוקים וכלבים, השתתפו בחיפושים, שהסתיימו בהצלחה אתמול בשעות הבוקר. הבנות היו במרחק של כ-2.3 ק"מ מביתן, כמה שעות לפני תחילת סערה. האחיות אמרו לגורמי ההצלה כי הן הלכו לאיבוד כשעקבו אחרי עקבות צבי והן החליטו להישאר במקומן. הן סבלו מקור ומהתייבשות, אך מצבן היה טוב והן התאחדו עם הוריהן.

   "זה מדהים לקבל כאלו חדשות טובות ולדעת שהן בטוחות", אמר השריף. "בהרבה מקרים, מאמצים כאלו מסתיימים בדמעות ובטרגדיה".