ביהמ"ש הורה לשחרר את המפגינים: "מחאה שקטה שהסלימה בסופה"

המשטרה ביקשה להשאיר במעצר תשעה חשודים בהתפרעות בהפגנה בתל אביב, אך השופט קבע כי "המעשים בוצעו בסיטואציה מסוימת מוגדרת, שאין לנתק אותה מההקשר הרחב". המשטרה ביקשה לעכב את ביצוע השחרור עד מחר

  • הפגנה
  • אתיופים
צילום: ללא קרדיט

בית משפט השלום בתל אביב החליט היום (חמישי) לשחרר ממעצר תשעה חשודים בני העדה האתיופית, שהתפרעו אתמול על פי החשד בתום ההפגנה בתל אביב. זאת למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשישה ימים. המשטרה הגישה בקשה לעיכוב ביצוע על שחרורם של המפגינים. בית המשפט נעתר והמשטרה תוכל לערער על ההחלטה לשחררם עד מחר בצהריים.

השופט עלאא מסראווה אמר בדיון כי "החשודים רובים ככולם נטולי עבר פלילי, והמעשים, על אף החומרה ומבלי להקל ראש בהם, בוצע בסיטואציה מסוימת מוגדרת, שאין לנתק אותה מההקשר הרחב של הדברים. בסופו של דבר אין חולק שמדובר במחאה שקטה שהסלימה לקראת סופה. חלק מהמעשים המיוחסים לחשודים אינם ברף חומרה גבוה. אשר לחשודים שמיוחסת להם אלימות קשה יותר, הרי שאיני סבור שנדרש מעצר מאחורי סורג ובריח".

לקריאה נוספת:
"ההורים שלך צריכים להתבייש": שוטר יוצא אתיופיה חולץ במהלך המחאה
שישה פצועים ו-11 עצורים: עימותים בהפגנת יוצאי אתיופיה בת"א

עוד באותו נושא

לקראת סיום: כך הרס קומץ מתפרעים את מחאת יוצאי אתיופיה

לכתבה המלאה
השליכו אבנים. שוטר בהפגנה אמש (צילום: ראובן קסטרו)

על בקשת המשטרה לעכב את ביצוע השחרור אמר כי הוא "מבקש מהיחידה החוקרת לשקול היטב, שכן על כף המאזניים עומדת חירותם של תשעה עצורים, ויש לשקול את הדברים בכובד ראש".

המחאה פרצה בעקבות מותו של יהודה ביאדגה, שנורה למוות החודש בידי שוטר בבת ים. השתתפו בהפגנה יותר מ-20 אלף איש, רובם יוצאי העדה האתיופית. בעימותים, נפצעו שישה שוטרים באורח קל ו-11 מפגינים נעצרו.

בסיום המחאה, אמר ממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן כי "האמרה הערכית 'כן למחאה ולא לאלימות', באה היום לידי ביטוי בצורה מיטבית. אלפים מבני קהילת יוצאי אתיופיה הביעו את מחאתם באופן ממלכתי, מכובד ולגיטימי, עת שמאות שוטרות ושוטרים נפרסו בשטח ובצירים על מנת להבטיח את שלום הציבור והסדר הציבורי, בצד הכוונת התנועה".

שוטרים בהפגנה אתמול (צילום: ראובן קסטרו)

עוד אמר כי "הדיאלוג הרצוף של פיקוד מחוז תל אביב עם מנהיגות הקהילה, הטביע את חותמו בניהול מחאה מסודרת ומכובדת. השוטרים עשו ככל יכולתם על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בשגרת החיים. לצערנו, בתום ההפגנה קומץ צעירים בחרו בדרך האלימות והוונדליזם אך התנהגותם הפרועה לא הצליחה להאפיל על הישגיה המרשימים של מחאה מכובדת ועוצמתית של קהילה שלמה. משטרת ישראל תמשיך במהלכיה לחיזוק שיתוף הפעולה עם בני הקהילה האתיופית לטובת חיזוק האמון במשטרה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully