פרשת "משקל סגולי": הוארך מעצרם של החשודים בניסיון לרצוח סוהר

מעצרם של שלושה מהחשודים הוארך עד ליום רביעי הבא, אף שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בחמישה עשר יום. במסגרת הפרשה שנחשפה אתמול נעצרו שלושה עבריינים בכירים שתכננו לרצוח סוהר שב"ס

27/12/2018
עריכה: טל רזניק

בבית משפט השלום בראשון לציון נפתח היום (חמישי) הדיון בהארכת מעצר החשודים שתכננו לרצוח סוהר שב"ס, בפרשה שזכתה לשם "משקל סגולי". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים ב-15 ימי מעצר, אולם השופט גיא אבנון האריך את מעצר שלושה מהחשודים בשבוע, עד ה-2 לינואר. בדיון הציג חוקר יאחב"ל, רפ"ק אילן ינקו, שני דוחות סודיים לשופט.

הפרשה נחשפה אתמול, עת נעצרו עבריינים בכירים בחשד למעורבות בניסיון הרצח. המשטרה הודיעה כי היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 פתחה בחקירה גלויה שבמסגרתה "צפויים מעצרים נוספים וככל שיידרש מבחינה חקירתית".

עוד בוואלה! NEWS:
תמונות הלווין חושפות: הנזק שנגרם מהתקיפה בסוריה ל"מחסן האיראני"
היועץ האסטרטגי שעצבן את נתניהו ינהל שוב את הקמפיין של כחלון
מזג אוויר חורפי הגיע - ואיתו הנזקים: הצפות בצפון ובמרכז ו"מכת" ברד

עוד בוואלה!

תיעוד: גדול הכדורסלנים בארה"ב נפגש עם האדמו"ר הרב פינטו

מוגש מטעם שובה ישראל
הדיון בהארכת המעצר, היום(צילום: אתר רשמי, אבי אשכנזי)

שלושה מהחשודים נעצרו כשברשותם אמצעי לחימה בחשד לעבירות של כוונה לפגוע בחומר נפיץ, אחזקה וסחר של אמצעי לחימה וקשירת קשר לביצוע פשע. "על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, קשרו קשר ותכננו לפגוע באמצעות פרטי אמל"ח בסוהר המשרת בשירות בתי הסוהר וזאת בהמשך לאירועים האחרונים בהם נעשו ניסיונות לפגוע באנשי שב"ס", נמסר מהמשטרה.

על פי הערכות בכירים בשב"ס ובמשטרה, ארגון פשיעה ניסה לרצוח באופן אקראי סוהר של השב"ס כדי להעביר מסר לארגון. המטרה הייתה להגיע לביתו של הסוהר שבדרום הארץ ולרצוח אותו בשנתו וזאת במטרה להפחיד את הסוהרים בכך שארגוני הפשיעה יכולים להגיע לבתיהם ולפגוע בהם.

מדובר בהסלמה חמורה בין עולם הפשע לבין מערכת אכיפת החוק, על רקע הירי שבוצע לעבר כלא איילון וכלא רימונים. גורם בכיר בשב"ס אמר שמדובר באירוע חמור שבא בהמשך לשורת האירועים האחרונים שבהם גורמים מנסים להלך אימים על קצינים וסוהרים בשב"ס. נכון להיום, יש בארגון 27 סוהרים וקצינים המוגדרים כמאוימים ברמות האיום הגבוהות ביותר, ובשל כך נאלצים בשב"ס ובמשטרה לאבטח אותם. בין היתר, הוצבו מאבטחים עליהם ועל בני משפחותיהם. מדובר במספר הגדול ביותר שהיה אי פעם של מאוימים בקרב אנשי מערכת אכיפת החוק בישראל.

הדיון בהארכת המעצר, היום(צילום: אתר רשמי, אבי אשכנזי)
  • שב"ס
  • ניסיון רצח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully