פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בתחתית האוקיינוס, ליד הר געש קטלני: התגלו מוטציות חדשות של כרישים

   חוקרים של "נשיונל ג'יאוגרפיק" נדהמו לגלות במצלמה התת מימית שלהם יצורים ששורדים בסביבה בלתי אפשרית, עם מים בטמפרטורה גבוהה ורמת חומציות מסוכנת: "אלה תגליות מסעירות"

   בתחתית האוקיינוס, ליד הר געש קטלני: התגלו מוטציות חדשות של כרישים
   LIVELEAK

   בסרטון - קרב כרישים אכזרי תועד ממש מתחת לסירת דייגים

   זנים חדשים של מוטציות של כרישים התגלו במעמקי האוקיינוס הפאסיפי, ליד הר געש פעיל, תת מימי. חוקרים ימיים נדהמו לגלות במהלך המבצע שלהם כרישי פטיש ואלמוגים שהתפתחו בסביבה ייחודית, באותם מים עכורים ורעילים במעמקי הים.

   החוקרים, מטעם "נשיונל ג'יאוגרפיק", החלו לבצע בדיקות בסביבת הבאצ'י - הר געש פעיל ליד חופי גיניאה החדשה. הפעם האחרונה שההר התפרץ הייתה ב-2014, כך שהם לא ציפו למצוא שם תגליות דרמטיות, אך עם זאת, הם שלחו למעמקי האוקיינוס רובוט שנושא מצלמה על מנת לתעד את הסביבה של הר הגעש, וגילו תגליות מפתיעות.

   עוד בנושא
   ישנים יותר מהדינוזאורים: התגלה מין חדש ומסתורי של כרישים
   שימו לב: "הצונאמי באינדונזיה הוא סימן נוסף לסוף העולם ובואו של המשיח"

   כרישים מוטציות (אתר רשמי , צילום מסך מתוך נשיונל ג'יאוגרפיק)
   התאימו את עצמם. הכרישים (צילום מסך מתוך נשיונל ג'יאוגרפיק)

   החוקר הימי ברנן פיליפס אמר ל"נשיונל ג'יאוגרפיק": "כשהר מתפרץ, אין שום סיכוי שאפשר לחיות שם. זה מה שהופך את התגליות האלה למסעירות. הם חיים במקום שבו הם עלולים למות בכל שנייה! אז איך הם שורדים?".

   הבעיה היא לא רק בחום העצום של המים, אלא גם במידת החומציות שלהם, מה שנראה כסביבה שקשה לשרוד בה. החוקרים העלו סברה לפה הצמחייה הייחודית והכרישים שגדלים וחיים בתנאים האלה הם מוטציות, שעשו לאורך השנים את ההתאמות הגנטיות על מנת לשרוד בסביבה בלתי אפשרית שכזו.

   צפו ברגעי התגלית