פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תיעוד עוצר נשימה של השבטים הנידחים האחרונים בעולם

   הצלם ג'יימי נלסון הקיף את העולם בחיפוש אחר שבטים נידחים הנמצאים בסכנת הכחדה ובפרויקט חדש קורא לאנושות לסייע בשימור תרבותם והגנתם מפני החיים המודרניים

   תיעוד עוצר נשימה של השבטים הנידחים האחרונים בעולם
   Jimmy Nelson - Blink. And they're gone

   הצלם ג'יימי נלסון השיק בשבוע שעבר פרויקט תיעודי מיוחד היוצא נגד תהליך המודרניזציה המתמשך, המביא להכחדתם של שבטים נידחים ותרבויות מקומיות ברחבי העולם. הוא הקיף את הגלובוס בחיפוש אחר שבטים נידחים שהתרחקו מהחיים המודרניים מבחירה, תיעד ופרסם דיוקנאות עוצרי נשימה שלהם במטרה לעורר מודעות לחשיבות שימור התרבויות העתיקות. הפורטרטים מציגים כמה מהילידים האחרונים בעולם, המתועדים בסביבתם הטבעית, כגון שבטי רועי הצאן נינטס ודולגן שבסיביר, אוחזי-הנשר הקזחים של מונגוליה ושבטי הג'ונגל הצבעוניים והמבודדים של פפואה גינאה החדשה.

   "מצמוץ והם אינם", טוען נלסון, "זהותם בסכנה ואבדנם יהיה בזבוז של המורשת התרבותית העולמית. אם נאפשר לזהויות התרבותיות של הילידים להיעלם עכשיו, הם יאבדו לנצח. אם זה יקרה, נאבד את אחד הנכסים היקרים ביותר שלנו - המגוון התרבותי האנושי והמורשת העשירה שלנו. העומק והעושר של האנושות תצטמק וזה לא צריך לקרות. הזהות התרבותית הקולקטיבית שלנו היא בעלת ערך רב מכדי כדי לאבדה בהומוגניות. אנחנו חייבים להתאחד כדי לתמוך בתרבויות הילידים ששרדו עד היום".

   עוד בנושא:

   מדהים: הצצה לחייהם של שבטים מנותקים מהעולם החיים באמזונס
   שבט מבודד הרג בחצים מיסיונר אמריקני שהגיע לחקור את האי שלו
   שבט הקניבלים הנידח שחי על העצים צפוי להימחק מהעולם בגלל מיסיונרים נוצריים?

   לעוד תמונות נדירות בקרו בעמוד האינסטגרם של ג'יימי נלסון