מלחמת הנהרות: פקיסטן אוסרת על שידורים מהודו

בית המשפט העליון הורה להחזיר את האיסור על הקרנת סרטים ותכניות של השכנה, בטענה כי היא מגבילה את זרימת הנהרות במכוון. שתי השכנות הגרעיניות כבר נלחמו שלוש פעמים מאז עצמאותן

  • הודו
  • פקיסטן
סוכנויות הידיעות
פקיסטן סובלת מבצורת קשה. שטחים חקלאיים בסמוך לנהר האינדוס

בית המשפט העליון של פקיסטן הטיל מחשד את האיסור הגורף על שידורים של ערוצים הודיים במדינה. נשיא העליון סקיב ניסאר הפך החלטה של בית משפט בערכאה נמוכה יותר ואמר כי הפסיקה מוצדקת מאחר שהודו, לטענתו, פוגעת בזרימת נהרות לפקיסטן.

לטענתה של פקיסטן, הודו משתמשת בסכרים כנשק נגדה, אולם זו דוחה את הטענות האלו. שתי המדינות הגרעיניות מסוכסכות על השליטה בחבל קשמיר ונלחמו שלוש פעמים מאז קיבלו את עצמאותן מבריטניה.

תכניות וסרטים הודיים פופולריים בפקיסטן, אך היא לא פעם אוסרת על הקרנתם בזמנים של מתיחות. הפעם הראשונה שבה הוטל האיסור על הקרנת סרטים הודיים הייתה ב-1965, אחרי אחת המלחמות בין המדינות. האיסור בוטל ב-2008, אך מאז הושב כמה פעמים , בין היתר אחרי עימותים אלימים בקשמיר בין כוחות הביטחון ההודיים למפגינים ב-2016.

"הודו מצמצמת את זרם המים לפקיסטן, אז למה שלא נסגור את הערוצים שלהם?", אמר נשיא העליון, שהפך פסיקה שהתקבלה בבית המשפט הגבוה של לאהור. יותר מ-80% משטחי החקלאות בפקיסטן, הסובלת מבצורת קשה, תלויים במי נהר האינודס ויובליו, הזורמים בעיקר מהרי ההימלאיה.

לקריאה נוספת
פקיסטן הוציאה להורג גבר שאנס ורצח ילדה בת שש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully