פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מיליונים בסכנת פגיעה: טייפון עוצמתי מתקדם לעבר הפיליפינים

   "מנגקוט" תהיה הסופה העזה ביותר שתכה במדינת האיים מתחילת השנה, והיא מביאה עמה רוחות במהירות של עד 255 ק"מ. תושבים באזורי החוף התבקשו להתפנות, והרשויות מזהירות מפני גלים בגובה שבעה מטרים ושיטפונות עזים

   מיליונים בסכנת פגיעה: טייפון עוצמתי מתקדם לעבר הפיליפינים
   צילום: CNN ורויטרס, עריכה: יאיר דניאל

   אלפי אנשים החלו להתפנות מאזורי הוחף בפיליפינים לקראת סופת טייפון עוצמתית שמתקדמת לעבר מדינת האיים. הסופה, "מנגקוט", אמורה לפגוע בקצה הצפוני של האי לוזון בסוף השבוע, עם רוחות במהירות של עד 255 קמ"ש.

   בשל החשש מנזקי הסופה, בתי ספר ומשרדים נסגרים באזור והחקלאים פועלים להצלת גידוליהם. כעשרה מיליון איש חיים במסלולה המשוער של הסופה, לצד מיליונים נוספים באזורי החוף בדרום סין. גם בהונג קונג מתכוננים לסופה, אולם היא לא צפויה לפגוע באוטונומיה הסינית עד יום ראשון.

   עוד ידיעות מהעולם
   בנו של טראמפ במסר אנטישמי? "וודוורד רק רצה להרוויח שלושה שקלים"

   מצילים בהערכות לקראת סופת הטייפון במינלה, פליפינים 13 בספטמבר 2018 (רויטרס)
   חשש לנזקים כבדים. צוותי הצלה במנילה, היום (צילום: רויטרס)

   הרשויות צופות כי הסופה תוביל לגלים בגובה של שבעה מטר והן מזהירות כי הגשמים הכבדים עלולים לגרום למפולות בוץ ולשיטפונות עזים.

   כ-20 סופות טייפון פוגעות בפיליפינים בכל שנה בממוצע. התחזיות צופות כי "מנגקוט", שקוטרה כ-900 ק"מ, תהיה החזקה ביותר להכות במדינה השנה.

   ב-2013, "הייאן", סופת הטייפון הקטלנית ביותר שהכתה בפיליפינים אי-פעם, גרמה למותם של 5,000 בני אדם והשפיעה על מיליוני תושבים אחרים.

   הערכות לקראת סופת הטייפון במינלה, פליפינים 13 בספטמבר 2018 (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)