במחאה על תנאיהם: גמלאי המשטרה חסמו את הכניסות למשרד רה"מ

הגמלאים מחו על אי השוואת תנאיהם לאלו של גמלאי משרד הביטחון. בעקבות החסימות, השרים הונחו שלא להגיע לישיבת הממשלה שהייתה אמורה להיערך במקום. בשבוע האחרון החלו בגמלאים להחריף את מאבקם ויצאו לכבישי הארץ ומוקדם יותר חסמו גם את הכניסה לירושלים

05/09/2018
צילום: לביא נאור, דוברת מחאת גימלאי כוחות הביטחון

כמה עשרות מגמלאי כוחות הביטחון - משטרת ישראל, שב"כ, המוסד ושירות בתי הסוהר - הפגינו בצהריים (רביעי) מול הכניסה למשרד ראש הממשלה, בטענות על אי כיבוד הסיכומים עמם על השוואת תנאיהם לאלו של גמלאי צה"ל. מוקדם יותר חסמו המפגינים את הכניסה לירושלים בצומת גינות סחרוב.

המפגינים חסמו את כל הכניסות למבנה, והשרים הונחו שלא להגיע לישיבת הממשלה שהייתה אמורה להיערך במקום. שר החקלאות אורי אריאל שהגיע למשרד ראש הממשלה, תיאר את המצב כ"מעין מצור". לבסוף ישיבת הממשלה התקיימה כסדרה.


עוד בוואלה! NEWS:
בריטניה חשפה: אלו האזרחים הרוסים שהרעילו את המרגל סקריפל
נועה מתה בתום מאבק של 15 שנה: "לא רציתי לעזוב אותה"
גורם בכיר במשטרה: ניסיון הממשלה להחליש אותנו לא הצליח

טוב לדעת (מקודם)

הסוד נחשף: כיצד בי-קיור לייזר מפחית את הכאב?

מוגש מטעם בי קיור לייזר
מוקדם יותר הם חסמו את הכניסה לירושלים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יניר קוזין)

הגמלאים מוחים מזה כשנה ויותר בשל אי מימוש הסכם עימהם להצמיד את תנאיהם לתנאי גימלאי משרד הביטחון. למעלה מחודשיים הם מקיימים משמרת מחאה מול ביתו בחיפה של שר האוצר משה כחלון. גם זה לא הועיל ובשבוע האחרון הם החלו להחריף את המאבק ויצאו לכבישי הארץ.
הם מתכוונים להמשיך בצעדים אלה ואף להחריפם עוד, זאת על רקע ניסיון חקיקה שיביא לביטול אותה החלטה רטרואקטיבית, למעלה מעשור לאחר שניתנה.

בין התומכים במאבקם גם השר לבטחון פנים גלעד ארדן, סגנית יו"ר הכנסת נאווה בוקר (ליכוד), ח"כ אורן חזן (ליכוד) וח"כ סאלח סאעד (המחנה הציוני).

הפגנת הגימלאים בכניסה למשרד רוה"מ, 5 בספטמבר 2018(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יניר קוזין)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully