שאריות דנ"א ולוחית רישוי גנובה: כך פוענחה חטיפת הילד מקלנסווה

זמן קצר אחרי חטיפת כרים ג'ומהור בן השבע נמצאה מכונית שעליה התגלה הדנ"א שלו - ושל מי שהתגלו בהמשך כחשודים. החוקרים הגיעו אל האדם שממנו נגנבה לוחית הרישוי וביצעו מסדרי זיהוי כדי לשים את ידם על החוטפים. השבוע יוגש נגדם כתב אישום

07/08/2018
צילום: ניב אהרונסון, עריכה: שניר דבוש

כתב אישום יוגש ביום חמישי הקרוב נגד ארבעת החשודים בחטיפת כרים ג'ומהור, הילד בן השבע שנחטף מפתח ביתו בקלנסווה בחודש שעבר. על אף שהחשודים מכחישים את החשדות וחלקם אף שומרים על זכות השתיקה, המשטרה הצליחה לפענח את הפרשה באמצעות בדיקות שנלקחו מהמכונית ששימשה לחטיפת הילד ומעקב אחרי לוחית הרישוי הגנובה שעליו.

המכונית, שנמצאה זמן קצר לאחר החטיפה, אפשרה את פריצת הדרך בפרשה לאחר שנמצא בתוכה הדנ"א של ג'ומהור. בנוסף לכך, נמצאו גם טביעות אצבעותיהם של שלושה חשודים בכלי הרכב וכן על לוחית הרישוי, שהתגלתה כמזויפת.

עוד באותו נושא

הרכב השרוף והחשוד שנשבר בחקירה: כך הושב הילד החטוף מקלנסווה

לכתבה המלאה
כרים ג'ומהור במחסום תאנים לאחר שהושב מידי החוטפים(צילום: מערכת וואלה!, באדיבות PANET)

החוקרים איתרו את בעל לוחית הרישוי שסיפר להם כי היא נגנבה כמה ימים קודם לכן מאיירפורט סיטי שבאזור לנתב"ג. בהמשך הם ביצעו מעקב לאחור, תוך שימוש באמצעי תקשורת שהצביעו על המפגשים ועל השיחות בין המעורבים לפני חטיפת הילד.

בחקירה הושקעו משאבים שאפשרו לחוקרי הימ"ר לחשוף את זהות החוטפים ואת מיקום הילד. מיד אחרי החטיפה הועבר ג'ומהור לשטחי הרשות הפלסטינית ובמשך חלק מהזמן הוחזק בדירה ברמאללה. החוקרים ביצעו שורה של פעולות לאחר שחרור הילד ובין היתר חקרו ילדים וביצעו מסדרי זיהוי של חלק מהחשודים.

תיעוד חטיפתו של כרים מפתח ביתו בקלנסווה:

עריכה: יאיר דניאל

המשטרה מעריכה כי ג'ומהור נחטף על רקע סכסוך כספי בין אביו לבין קבלן בנייה בלוד, שבמרכזו יותר מארבעה מיליון שקלים. בפרקליטות מאמינים כי שלושה מהחשודים ביצעו בפועל את החטיפה, בעוד שהחשוד הרביעי תכנן ויזם אותה.

בחזרה בחיק המשפחה. כרים ג'ומהו,ר, לפני כחודש(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
כרים ג'ומהור בתחנת המשטרה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
תושבי קלנסווה חוגגים את שובו של כרים, בחודש שעבר(צילום: מערכת וואלה!, יואב איתיאל)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully