"הכבאים נשרפים": חסימות כבישים בת"א במחאה נגד נציב הכבאות

מאות מפגינים, שהגיע מתחנות כיבוי ברחבי הארץ חוסמים את צומת קפלן מול קריית הממשלה בת"א במחאה על "פגיעה קשה ביחסי ותנאי העבודה של הכבאים". שהמוחים דורשים להפסיק את "מסכת ההתעמרות, האימה וההפחדה שהנציב נוקט כלפי כבאים"

  • כבאים
  • דדי שמחי
עריכה: יאיר דניאל

מאות כבאים מרחבי הארץ מפגינים בשעה זו (שני) מול קריית הממשלה בתל אביב במחאה נגד נציב הכבאות וההצלה דדי שמחי. הכבאים חוסמים את צומת קפלן בתל אביב, בשני הכיוונים. המשטרה במקום מבצעת הכוונות תנועה. הציבור מתבקש שלא להגיע למקום ולנסוע בדרכים חלופיות.

ארגון הכבאים הארצי מוביל שורה של צעדי מחאה נגד שמחי, הכוללים שיבושים במערך הקורסים וההכשרות שלהם , וכן במדורי כיבוי אש ורישוי עסקים. לדברי הכבאים, הם מוחים נגד "פגיעה קשה ביחסי ותנאי העבודה שלהם על רקע המציאות הקשה של פעילותם השוטפת בשנה האחרונה ובראשה המלחמה בטרור העפיפונים בדרום".

עוד באותו נושא

מרד בטקס הסיום: עשרות כבאים מחו באמצע נאום נציב שירותי הכיבוי

לכתבה המלאה
מחאת הכבאים בתל אביב, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, ארגון הכבאים)

בגיבוי יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד הכבאים דורשים מהנציב לקיים את הסכמי העבודה הקיבוציים שנחתמו טרם כניסתו לתפקיד כנציב לפני שנה וחצי, ולהפסיק את "מסכת ההתעמרות, האימה וההפחדה שהנציב נוקט בהם כלפי כבאים".

יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי אמר הבוקר "דדי שמחי מנסה לשרוף את מערך הכבאות, ושיקול דעתו עלול לעלות בחיי כבאים וחיי אדם. הוא לא מכבד את ההון האנושי שבנה את המערך במשך שנים רבות ורומס אותו ברגל גסה. הוא מפר הסכמי עבודה חתומים, תוך שהוא מנסה להפוך בכוח ארגון אזרחי לארגון צבאי. 25 שנה אני עובד במערך הכבאות, ומעולם לא האמנתי בצדקתו של מאבק כמו המאבק הנוכחי". אנקורי הדגיש כי "שחיקת הכבאים וניסיון הרדיפה וההתעמרות גורמים הלכה למעשה לקריסתו של המערך. לא נשקוט עד שיובטח שלומם של הכבאים ושל אזרחי ישראל".

מחאת הכבאים בתל אביב, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, ארגון הכבאים)
מחאת הכבאים בתל אביב, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, ארגון הכבאים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully