משפחת גולדין הפגינה מול מטה האו"ם בירושלים: "שתיקה של 4 שנים"

משפחתו של סגן הדר גולדין, חלל צה"ל שמוחזק בידי חמאס בעזה, התכנסה לציון יום השנה הרביעי לחטיפתו במהלך מבצע "צוק איתן". "הדר לא היה קורבן של הלחימה ברצועה, אלא של הפסקת אש הומניטרית של האו"ם"

  • הדר גולדין
  • האו"ם
עריכה: איתי עמרם

משפחתו של סגן הדר גולדין, שגופתו מוחזקת בידי חמאס ברצועת עזה, הפגינה היום (רביעי) מול מטה האו"ם בירושלים בציון יום השנה הרביעי לחטיפתו ומותו. ביום זה בשנת 2014, בעיצומו של מבצע "צוק איתן", נהרגו בנוסף גם החיילים ליאל גדעוני ובניה שראל. משפחת גולדין הדגישה כי על האו"ם לוודא שכספו לא ייכנס לעזה לפני שבנם ואורון שאול יוחזרו לקבורה בישראל.

לאה גולדין, אמו של הדר, הקריאה מכתב שיועד לשליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב. המכתב הועבר לאחר מכן למלדנוב באמצעות אנשי הביטחון. "היום אנו מציינים את יום השנה הרביעי לנפילתו ולחטיפתו של בני, הדר גולדין, והריגתם של ליאל גדעוני ובניה שראל, במהלך 'הפסקת אש הומניטרית' ב -1 באוגוסט 2014, שנחתמה על ידי האו"ם", אמרה. "מעשה מחריד זה, שבוצע על ידי חמאס, עומד בניגוד מוחלט להפסקת האש ההומניטרית של האו"ם, ומערער את המשפט ההומניטרי הבינלאומי בפרט ואת זכויות האדם בכלל".

עוד באותו נושא

משפחות גולדין ושאול מחו מול המתגייסים: "למדינה יש מחויבות"

לכתבה המלאה
משפחת גולדין מול מטה האו"ם בירושלים, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS)

גולדין הוסיף כי "הבן שלי לא היה קורבן של המלחמה בעזה, אלא קורבן של הפסקת האש ההומניטרית שנתמכה על ידי האו"ם. אנחנו דורשים את הזכות לבצע את המעשה הסופי של כבוד האדם, הזכות לקבורה נאותה. מלבד גינוי ברור ומפורש זה של החמאס על ידי מנהיג האו"ם, דבר לא קרה. רק שתיקה כואבת ואכזרית של ארבע שנים".

"כנציגי זכויות האדם והמשפט ההומניטרי הבינלאומי, על כל המוסדות והארגונים של האו"ם מוטלת החובה לדאוג לכך שהחובות המשפטיות יכובדו וייושמו. כנציג מוסדות האו"ם, המחויב לקידום זכויות האדם ברצועת עזה, תפקידך הוא לדרוש מהחמאס והרשות הפלסטינית לתקן את ההפרות של זכויות האדם הבינלאומיות ושל המשפט ההומניטארי, ולשים קץ לתרבות זו של חסינות ופטור מעונש. על מנת להגן על החוק ועל מוסדות האו"ם, כדי לקדם באמת את זכויות האדם בעזה ובאזור - חובה להביא את הדר הביתה מעזה באופן מיידי וללא תנאים".

מחאת משפחת גולדין מול מטה האו"ם בירושלים, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS)
מחאת משפחת גולדין מול מטה האו"ם בירושלים, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully