"דור היה אמור להחליף אותי": האב השכול נפרד מהמטע שבנו אהב

נחמיה ניני, חקלאי שבנו, לוחם בגבעתי, נפל בהתקלות עם חיזבאללה לפני שלוש שנים, נאלץ לעקור את מטעי האפרסמון שגידל במשך שנים בשל אי כדאיות כלכלית כחקלאי. לטענתו נבחרי הציבור לא מסייעים לחקלאים, "עצוב ש-119 מנבחריי העם, לא מעניין אותם דבר וחצי דבר מחקלאות"

19/07/2018
עריכה: שניר דבוש
דור ניני במטע המשפחתי(צילום: באדיבות המשפחה)

נחמיה ניני, אביו של לוחם גבעתי דור ניני שנהרג מירי נ"ט של החיזבאללה לעבר כוח צה"ל בינואר 2015, החליט לעקור את מטעי האפרסמון שגידל במשך שנים - המטעים שבנו אהב כל כך. לדבריו, החליט לעקור את המטעים בגלל אי כדאיות כלכליות שנובעת בין היתר מחוסר עזרה מצד הדרג הפוליטי במדינה.

"קיבלתי החלטה קשה, עקרתי אתמול והיום ממשיכים", הסביר ניני את החלטתו. "אי אפשר להיות חקלאי היום. דור אהב את האדמה, הוא היה אמור להחליף אותי בעיבוד האדמה. תיכננו את החיים, הגענו למצב שאין הצדקה כלכלית והמדינה עושקת את החקלאים, נמאס לך".

מטע האפרסמונים של משפחת ניני(צילום: באדיבות המשפחה)

את החלטתו נימק ניני אתמול (רביעי) בפוסט מרגש שהקדיש לבנו, בחשבון הפייסבוק שלו. "אהבת חיי הגדולה בעולם, אז זהו הגענו לסוף הדרך עם המטעים שלנו שהיו מקור גאווה בשבילך ובשביל כולנו", כתב ניני. "היום אנחנו עוקרים את כל מטעי האפרסמון שכה אהבת, שאהבת לעבד, לרסס, לחרוש, להשגיח על הקטיף להוציא מכלים מלאים להעמיס למשאיות ומה לא?".

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל
"כבר לא כלכלי". המטע לאחר העקירה(צילום: באדיבות המשפחה)

בהמשך הפוסט, תקף ניני את שר החקלאות וחברי הכנסת שלא עושים דבר עבור החקלאים, לדבריו. "רוצה אני להאמין ולקוות שאתה רואה הכל מלמעלה ואני יודע שאם כן, ברגעים אלה אתה די עצוב. כמה תכניות היו לנו. אמרת לי, 'אבא אני ממשיך את המשק אני אעבד את המטעים'", הוסיף. "אני גם די עצוב, קשה לעקור עצים ומטעים שמעובדים לתפארת, ההחלטה לעקור לא הייתה קלה, אני עדיין רוצה להאמין שעשינו את הצעד המתבקש. עצוב ש-119 מנבחריי העם, לא מעניין אותם דבר וחצי דבר מחקלאות. ממשלת ישראל דואגת להשמיד כל חלקה טובה, היא לא רוצה חקלאים בארץ, רוצים יבוא. ושר החקלאות הוא יותר שר ההתנחלויות מאשר שר החקלאות".

ביקורת נגד שר החקלאות אורי אריאל וראש הממשלה נתניהו(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלכס קולומויסקי)

בדבריו ציין ניני את ראש הממשלה, עליו כתב, שהוא "כלל אינו יודע אם בכלל מעניין אותו מה קורה עם החקלאים". עוד הוסיף ניני כי "כל המועצות למיניהן שהקימו ששודדות את החקלאים, גופים שעד היום לא הבנתי ולא אבין לעולם למה הם קיימים, מחירי המים נוסקים לגבהים כאילו מתחרים עם מטוס שממריא".

לטענת ניני, לא רק הוא קרס אלא רוב החקלאים במושב שתולים, שבו הוא גר. "רק לסבר את האוזן מתוך 96 חקלאים אצלנו במושב נותרו אולי שלושה או ארבעה", סיכם. "כך זה ברוב המושבים באזורינו. זוהי רק טיפה ממה שעוברים החקלאים".

הוריו של דור בבית העלמין(צילום: טל אנגלנדר)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully