פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שריפת יער גדולה פרצה באזור בית שמש; תושבים פונו מבתיהם

   בשל הדליקה הוזעקו כוחות כיבוי גדולים למקום על מנת לעצור את התפשטות האש, שהובילו לפינוי של חלק מהתושבים מהיישוב שבמועצה האזורית מטה יהודה. לא היו נפגעים באירוע

   שריפת יער גדולה פרצה באזור בית שמש; תושבים פונו מבתיהם
   צילום: דוברות הכבאות וזק"א הצלה מבצעי, עריכה: תומר לוי

   שריפת חורש גדולה פרצה היום (חמישי) סמוך לבית מאיר שבאזור בית שמש, במועצה האזורית מטה יהודה. 25 צוותי כיבוי הוזעקו למקום כדי לבלום את האש, ושמונה מטוסים מטייסת הכבאות וההצלה "אלעד" הוזנקו כדי לסייע להם. בהתאם לבקשת כוחות הכיבוי, המשטרה פינתה כעשרה בתים בקו הבתים הצפון מערבי במושב בית מאיר, מחשש להתפשטות האש.

   מוקדם יותר היום פרצה בבניין בנהריה. מקור הלהבות הוא ככל הנראה בשריפת מנגל שהודלק בחדר מכונות של מעלית בבניין בן חמש הקומות ברחוב הזמיר בעיר. כוחות הכיבוי הנחו את דיירי הבניין להסתגר בבתיהם עד שחרור העשן הרב שהצטבר במקום. לא דווח על נפגעים באירוע.

   שריפה חורש גדולה באזור בית שמש 5 ביולי 2018 (מערכת וואלה! NEWS , -)
   השריפה שפרצה בהרי ירושלים, היום

   השריפות בהרי ירושלים ובנהריה אירעו כשבוע לאחר שכוחות הכיבוי נאלצו להתמודד עם שריפת ענק אחרת בבני ברק סמוך לתחנת הרכבת בעיר. תנועת הרכבות במקום הופסקה לשני הכיוונים ונוסעים הורדו מהקרונות. לכוחות הכיבוי שהוזעקו למקום נדרשו שעות רבות כדי להשיג שליטה באש, שהתלקחה סמוך לקנייון איילון שבקרבת מקום.

   שריפה חורש גדולה באזור בית שמש 5 ביולי 2018 (מערכת וואלה! NEWS , דוברות כבאות מחוז ירושלים)
   השריפה ממטוס הכיבוי, היום (צילום: דוברות כבאות מחוז ירושלים)

   בשונה משריפת חורש, במקרה זה הלהבות התפשטו באמצע שטח עירוני, ובמשטרה קראו לציבור הנהגים לעשות שימוש בדרכים חלופיות. עוד נמסר כי הציבור הרחב מתבקש להימנע מלהגיע לאזור ולהישמע להוראות של כוחות הביטחון.

   (עדכון ראשון: 17:05)

   שריפה חורש גדולה באזור בית שמש 5 ביולי 2018 (מערכת וואלה! NEWS , דוברות כבאות מחוז ירושלים)
   מבט ממטוס הכיבוי. השריפה בהרי ירושלים, היום (צילום: דוברות כבאות מחוז ירושלים)