פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תגלית נדירה במאדים: נאס"א איתרה גז שעשוי לאפשר קיומם של חיים

   הגשושית קיוריוסיטי גילתה מצבור מולקולות של גז מסוג מתאן, שיכול להעיד על חיים בכוכב המרוחק. מקורו של 95% מהמתאן המיוצר בכדור הארץ הוא בפעילות אורגניזמים

   תגלית נדירה במאדים: נאס"א איתרה גז שעשוי לאפשר קיומם של חיים
   צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל

   (בווידאו: חוקרים ישראלים דימו חיים על מאדים)

   גשושית נאס"א קיוריוסיטי גילתה מרבץ של מרכיבים אורגניים על פני מאדים ושינויים עונתיים בריכוזי המתאן. הממצאים שפרסמה היום (חמישי) סוכנות החלל האמריקנית הם העדות הממשית המבוססת ביותר שהתגלה עד היום לכך שייתכן שבכוכב הלכת הסמוך לכדור הארץ יש תנאים לקיומם של חיים.

   למרות הממצאים, מומחים מעריכים כי אין הם בהכרח מעידים על אורגניזמים באזור מכתש גייל, שם התגלה המרבץ, וכי שאלת החיים במאדים נותרה פתוחה. שלושה סוגים שונים של מולקולות אורגניות התגלו בחפירה בעומק של חמישה סנטימטרים בלבד באבן בת כשלושה מיליארד שנים וחצי.

   כ-95% מגז המתאן באטמוספרה של כדור הארץ מיוצר בעקבות פעילות ביולוגית, אך מומחים העריכו כי מוקדם לדעת אם מקורו של גז המתאן שהתגלה במאדים קשור לפעילות מסוג זה. מולקולות אורגניות הן אבני היסוד של החיים, אף על פי שהן יכולות להיווצר גם לאחר תהליך כימי שאינו קשור לחיי אורגניזם. לפי המדענים, מקור המולקולות שהתגלו הכרחי כדי לקבל תשובה לשאלת החיים על מאדים.

   עוד בוולאה! NEWS:
   ברקע המתיחות בדרום: חיל האוויר תרגל לחימה נרחבת ברצועת עזה
   הפיליפינים: שמונה ישראלים נעצרו בחשד שניהלו רשת הונאה ענקית
   טרגדיה בארמון: אחותה הצעירה של מלכת הולנד התאבדה

   סיכוי גבוהה לאסטרונאוטית ישראלית בחלל תוך חמש שנים 27 באפריל 2017 (צילום מסך)
   עדיין אין תשובה לשאלת החיים בכוכב. מאדים