ח"כ טיבי על מות הפרמדיקית הפלסטינית בעזה: "פשע מלחמה נתעב"

חבר הכנסת גינה את הירי ברזאן נג'אר ואמר כי צה"ל "שולח חיילים מורעלים שטופי שנאה שלא רואים את העזתים כבני אדם". שליח האו"ם למזרח התיכון: "עובדי רפואה אינם מטרה". מצה"ל נמסר כי מותה של נג'אר "יתוחקר באופן יסודי על ידי הגורמים הרלוונטיים"

02/06/2018
צלמים זמניים מורשים

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) גינה היום (שבת) את
הירי בפרמדיקית הפלסטינית רזאן נג'אר בהפגנות בגבול רצועת עזה אתמול וכינה את התקרית "פשע מלחמה נתעב". על פי דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים נג'אר, בת 21, נורתה כשטיפלה בפצועים בהפגנות באזור חאן יונס.

בכינוס בוואדי ערה הוסיף טיבי כי הריגתה של נג'אר בוצעה "בידי צלף מוג לב ונפשע, שראה אחות עם חלוק לבן ולחץ על ההדק". טיבי קרא להסרת המצור על רצועת עזה, המהווה לדבריו אקט מלחמתי מתמשך. "אל לממשלת ישראל לבוא בטענות על 'הפרות' מצדם של העזתים", הוסיף. עוד טען חבר הכנסת כי "טרור הצלפים הינו פשע מלחמה על כל המשתמע מכך" וכי "הצבא שולח חיילים מורעלים שטופי שנאה שלא רואים את העזתים כבני אדם ולכן ידם קלה על ההדק".

עוד בנושא:
צה"ל סיכל ניסיון חדירה בדרום הרצועה; שריפות פרצו לאורך הגבול

עוד באותו נושא

ההפגנות בעזה: פלסטינית בת 21 נהרגה; צה"ל: המקרה יתוחקר

לכתבה המלאה
"טרור הצלפים הוא פשע מלחמה לכל דבר". טיבי(צילום: ראובן קסטרו)

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב גינה אף הוא את הירי בנג'אר וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי עובדי רפואה אינם מטרה. "מחשבותיי ותפילותיי נתונות למשפחתה של רזאן נג'אר. הפלסטינים בעזה סבלו מספיק", כתב מלדנוב. "על ישראל למתן את השימוש בכוח ועל חמאס למנוע את התקריות האלימות. ההסלמה רק תגבה עוד מחיר בנפש".

מתוך חשבון הטוויטר של ניקולאי מלדנוב:

דובר צה"ל מסר בתגובה לפניית וואלה! NEWS בעקבות מותה של נג'אר כי "מקרים שבהם נטען כי אזרח נהרג מירי צה"ל מתוחקרים באופן יסודי על ידי דרגי הפיקוד הרלוונטיים ונבדקים על ידי מנגנון התחקור המטכ"לי, וכך ייעשה בנוגע לטענות הנוכחיות. ממצאי התחקירים מועברים לפרקליטות הצבאית".

עוד נמסר כי "צה"ל פועל באופן שוטף להפקת לקחים מבצעיים ולצמצום מספר הנפגעים מירי במרחב גדר הגבול ברצועת עזה" וכי הוא "שב ומזהיר את האזרחים מהתקרבות לגדר ונטילת חלק באירועים האלימים ובפיגועים". לדבריו, "חמאס פועל באופן מכוון ומתוכנן לסיכון אזרחים, כאשר מדי שבוע הוא מציב בחזית הפרות הסדר האלימות ילדים צעירים, נערים ונשים הנשלחים לגדר ומשמשים בפועל 'מגן אנושי' למימוש מטרות חמאס".

רזאן נג'אר(צילום: צילום מסך)

ראש הארגון palestinian medical relief society בעזה, שבו התנדבה נג'אר, ד"ר עאיד יאע'י אמר בשיחה עם וואלה!NEWS כי שלושה חברים נוספים בארגון נפצעו באורח קל. "הייתה שם חבורה של אנשים, הצוות הרפואי הלך כדי לפנות פצועים ליד הגדר. ואז נפתחה אש", אמר.לדבריו, הצוותים הרפואיים של הארגון מגיעים לשטח ההפגנות ב-10 השבועות האחרונים. "אנחנו עובדים שם כדי לסייע לפצועים. יש לנו המון צוותים. אם מישהו פצוע הצוות שלנו מספר את הסיוע. ובמקרה של מצב קשה מפנים לבית החולים בעיר", הוא מתאר. לדבריו, זו לא הפעם הראשונה שאנשי צוות רפואי נפצעים. "כ-20 בארגון נפצעו וגם נג'אר נפצעה פעמיים באפריל באורח קל".

לדבריו, הצוותים הרפואיים של הארגון מגיעים לשטח ההפגנות ב-10 השבועות האחרונים. "אנחנו עובדים שם כדי לסייע לפצועים. יש לנו המון צוותים. אם מישהו פצוע הצוות שלנו מספר את הסיוע. ובמקרה של מצב קשה מפנים לבית החולים בעיר", הוא מתאר. לדבריו, זו לא הפעם הראשונה שאנשי צוות רפואי נפצעים. "כ-20 בארגון נפצעו וגם נג'אר נפצעה פעמיים באפריל באורח קל".

לשאלה איך ממליץ לצוות הרפואי לשמור על עצמו, עונה יאע'י כי "אין להם איך להגן על עצמם, אלא ללבוש רק את החלוק הלבן". בתמונות שפורסמו לאחר מותה של נג'אר היא נראית בחלוק לבן, ונטען כי מדובר בצילומים שצולמו אתמול. אך לדבריו, "החיילים לא מכבדים את הצוותים הרפואיים ואת החוק הבינלאומי שמאפשר לצוות הרפואי לטפל שם בשטח ולעזור לפצועים".

רזאן נג'אר(צילום: צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully