הפצועה מפיגוע הדקירה: "תנו עונש מקסימלי למחבל שדקר אותי"

נירית זמורה נדקרה בפיגוע בצומת גוש עציון ונפצעה קשה, ולמרות זאת הרשיע בית המשפט את המחבל בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה בלבד. היא העידה בשלב הטיעונים לעונש וביקשה: "תנו לו עונש קשה, הוא השאיר אותי מתבוססת בדמי, בנס לא חק ממשפחת השכול"

עריכה: ניב מעוז

"איננו מונעים מנקמה, אלא מהרצון להגן על החיים" - כך העידה הבוקר (רביעי) נירית זמורה שנדקרה ונפצעה קשה בפיגוע בצומת גוש עציון באוקטובר 2015, בדיון הטיעונים לעונש של המחבל חמזה אלפילאת שהורשע בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה. "אני עומדת לפניכם היום כאובה כמו שהייתי לפני פסק הדין. עדיין המומה עצובה, קשה להגיע למקום הזה לאחר החוויה שחוויתי כאן. את העובדה שאני עומדת כאן, חיה, אין לייחס בשום פנים ואופן לרוצח היושב פה באולם. אותו רוצח תקף אותי מאחור בפחדנות ומתוך שיקול דעת מחושב. הוא השאיר אותי מתבוססת בדמי וברח מזירת הפיגוע".

המחבל אלפילאת הגיע מחברון למתחם הקניות בצומת גוש עציון, ושם דקר את זמורה בפלג גופה העליון, בסמוך לעמוד השדרה, כשהוא צועק "אללה הוא אכבר". הסכין ננעצה כולה בגופה והלב שלה ניתק מהידית. אלפילאת נמלט מהמקום אולם מאבטחים ואזרחים שהיו במקום תפסו אותו. זמורה, שהתמוטטה על הרצפה כתוצאה מהדקירה, נפצעה באורח קשה ובניתוח מורכב הוצאה הסכין מגבה.

עוד באותו נושא

מחבל זוכה מניסיון רצח - בגלל "ספק באיכות ואורך הסכין"

לכתבה המלאה
נירית זמורה בבית הדין במחנה עופר, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאיה הורודניצ'אנו)

בחודש שעבר זיכה בית המשפט הצבאי ביהודה את המחבל חמזה אלפילאת מעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונה, העבירה המקבילה במשפט הצבאי לניסיון לרצח. השופטים קבעו שלא ניתן להוכיח שהתכוון לרצוח אותה. חברי ההרכב, אב בית הדין סגן-אלוף צבי היילברון והשופטים סגן-אלוף אתי אדר ורב-סרן חיים בלילטי, קבעו כי אלפילאת יורשע במקום זאת בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה.

"הוא הודה בפה מלא כשנשאל כמה פעמים התכוון לדקור, שלא ידע כמה פעמים לדקור", הוסיפה זמורה. "הרוצח גם ידע לומר שפגע בצווארי, לשם הוא שאף להגיע. אמנם הוא לא הצליח להרוג אותי. אך גרם לי לנזק חמור. בנוסף נודע לי כבר בשבוע של ניסיון הרצח מפי אישיות צבאית בכירה כי המחבל ישב ביתו צפה בתוכנית הסתה והחליט לקום ולרצוח. עצוב מאוד מה שקורה. אני עומדת כאן, בקלות ניתן לדמיין כי לא אני העומדת כאן. עומדים כאן", אמרה ומנתה שמות של נרצחים בפיגועים בהם, הלל אריאל, שנדקרה בשנתה. אהרון בניטה, נחמיה לביא, הרב איתמר בן גל, הדס מלכה, עדיאל קולמן. "המשותף לכולם שנדקרו מדקירות סכין מחבלים בדם קר בערך באותה תקופה. בה אני נפגעתי. ההבדל הדק ביני לבינם שבגבי בחסדי השם נשברה סכין המרצחים".

המחבל אלפילאת בדיון, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מאיה)

עוד אמרה זמורה כי "בחסדי האלה אנחנו לא חלק ממשפחת השכול. מבחינתי כל שנה בה מחבל אינו מסתובב חופשי היא עבורי עוד שנת שקט. אם יש אפשרות, אבקש גם הרחקה עבורו לכשישתחרר מאזורים אליהם אני מגיעה - גוש עציון וחברון. אבקש מהשופטים שלכל הפחות יחילו על הרוצח היושב כאן את העונש המקסימלי על פי פסק הדין שלצערי לתמיהתי ולתמיהת משפטנים נוספים אתם קבעתם. זה אמור להיות כוחו של בית המשפט להגן על אזרחי המדינה ואני מקווה שתממשו. אני רוצה לומר לרוצח היושב כאן - פגעת בנו. פגעת בנו קשות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully