פשיעה חקלאית

בנט לנתניהו: "דרושה תכנית לאומית לטיפול בטרור החקלאי"

במכתב ששיגר שר החינוך לראש הממשלה, קרא לכנס ישיבת ממשלה מיוחדת לטיפול בנושא. "אנו מצווים ומחויבים למגר את המלחמה שנכפתה על חקלאי ישראל", כתב. במקביל, הטיפול בהצתות השדות החקלאיים בצפון וחקירתן הועבר לאחריות משמר הגבול

עריכה: יוסי אלטר

(בווידאו: טרור חקלאי בבקעת הירדן, אפריל 2017)

עוד בוואלה!

מה היה הכי קשה לאנה ארונוב להבין אחרי הלידה?

לכתבה המלאה

שר החינוך נפתלי בנט פנה היום (ראשון) לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו לקיים ישיבת ממשלה מיוחדת כדי להכין תכנית לאומית לטיפול בטרור החקלאי. במכתב שהעביר בנט לראש הממשלה, הוא ביקש לערוך סיור באתרים שניזוקו כדי לחזק את התושבים וללמוד את התופעה מקרוב.

"לאור העובדה שהיקף התופעה הולך ומתעצם מיום ליום, הנני סבור כי אנו, כחברי ממשלה, מצווים ומחויבים למגר את המלחמה שנכפתה על חקלאי ישראל", כתב בנט לראש הממשלה. "התנופה האדירה של החקלאות עומדת בסכנה ממשית, עלינו לנקוט עמדה נחרצת ולעשות מעשה בהקדם".

פשיעה חקלאית | לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
"קבלתי איומים על שריפה קרבה": שטח מרעה הוצת סמוך להושעיה
חשד להצתת מרעה של מנכ"ל השומר החדש: "מהלכים אימים על חקלאים"
פשיעה חקלאית | ארגון הפשע שגנב אבוקדו בעשרות אלפי שקלים בצפון

"דרושה תכנית לאומית". שר החינוך נפתלי בנט (צילום: מערכת וואלה! NEWS, הלל מאיר/TPS)

השר בנט ציין כי "לחקלאות בישראל יש מעמד ייחודי ויוקרתי בתולדות ההתיישבות היהודית הציונית. שורשיהם העמוקים של החקלאים ביישובי הארץ הוא ערך בפני עצמו והם רואים עצמם כעם עובד אדמה. האנשים הללו הם פניה היפות של ארץ ישראל... עיני הציבור נשואות אלינו", חתם.

במקביל, כל מקרי ההצתות של שדות חקלאיים בצפון הועברו לטיפול מג"ב. במשטרה החליטו כי גם חקירת האירועים תתבצע על ידי אגף החקירות והמודיעין של משמר הגבול. על פי גורמים במשטרה חלה התקדמות משמעותית בחקירת הצתת מערום של חבילות חציר בשדה, שהכינו לקראת העמסה בשדות קיבוץ אפיקים והצתת הקומביינים לפני כחודש באשדות יעקב.

השדה החקלאי שהוצת הלילה בצפון (צילום: כבאות והצלה , דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

במשטרה החליטו בחודשים האחרונים להעביר שלושה מקרים של פשיעה חקלאית לידי מפקדת מג"ב. מלבד פעולות, הועברה גם האחריות להיערכות המבצעית כדי למנוע מקרים נוספים של פגיעה בשדות ובציוד חקלאי.

"במהלך החודשים האחרונים מג"ב הצליח להגיע להישגים משמעותיים בהורדת נפח הפשיעה החקלאית", אמר גורם במג"ב. "בסוף השבוע התפרסמו הנתונים של הירידה בעבירות הפשיעה החקלאית. בין היתר בשל ההיערכות של מג"ב ופעולות החקירה שביצעו אנשי אגף החקירות של מג"ב. הפעילות של מניעת פשיעה חקלאית אמורה להיות מטופלת במג"ב בגלל המקצועיות של היחידה וטבעי שהוא יטפל במסגרת המשטרתית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully