תיעוד: חיסול המחבלים שביצעו ירי בגבול רצועת עזה

שני מחבלים ירו אל עבר כוח צה"ל בגבול הצפוני של רצועת עזה, צה"ל הגיב בירי נשק קל, טנק וכלי טיס לעבר המחבלים ועמדות חמאס. דובר צה"ל לחמאס: "אתם שולחים חמושים לגדר במטרה לסכן חיי נשים וילדים". על פי דיווח פלסטיני 16 נהרגו ו-1416 נפצעו בעימותים בגבול הגדר

31/03/2018
דובר צה"ל
חיילים מול גבול רצועת עזה, היום(צילום: דובר צה"ל, עריכה: אביעד בללי)

שני מחבלים התקרבו אל הגדר וירו לעבר צה"ל אמש (שישי) בצפון הרצועה. כוח צה"ל שהיה במקום הגיב באופן מיידי בירי של נשק קל וטנק לעבר המחבלים ועמדות חמאס בקרבת מקום. כמו כן בוצע ירי באמצעות כלי טיס לעבר הזירה והמחבלים חוסלו. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

בנוסף, מוקדם יותר זוהה פלסטיני מתקרב אל גדר המערכת מול מעבר ארז. טנק פתח לעברו באש מקלעים וזוהתה פגיעה. באירוע נוסף שהתרחש במרחב החטיבה הדרומית זוהו שני חמושים מתקרבים אל הגדר ובוצע ירי הרתעתי במרחב. קיים חשש משיגור רקטות בעקבות ביקור פעיל הבכיר בחמאס בהפגנות.

דובר צה"ל כתב אמש פוסט בפייסבוק בערבית שהופנה כלפי חמאס: "אמרתם שהתהלוכות יהיו בדרכי שלום, ארגון הטרור חמאס על מי אתם מנסים לשקר? אתם שולחים חמושים לגדר במטרה לסכן חיי נשים וילדים". על פי דיווח פלסטיני 16 נהרגו ו-1416 נפצעו בעימותים בגבול הגדר.

עוד בנושא:
צה"ל: האירוע בגבול עזה לא נגמר; בין ההרוגים: אנשי הכוח המיוחד של חמאס

הפרות סדר גבול רצועת עזה:
אלפי מפגינים "בצעדת השיבה". עריכה: אביעד בללי, דובר צה"ל
תיעוד החיסול בצפון הרצועה(צילום: דובר צה"ל, עריכה: אביעד בללי)

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס אמר כי "להערכתנו השתתפו כ-30 אף מפגינים. נעשה ניסיון לפגוע בגדר ובכוחותינו בעזרת בקבוקי תבערה, הבערת צמיגים תוך ניסיונות לחתוך את הגדר". תת אלוף מנליס עוד ציין כי "הופעלה אש מדויקת מצד כוחותינו ועד כה עמדנו במשימה". כל ההרוגים הם גברים בני 18 עד 30. מנליס הוסיף כי "יתרה מכך כמה מהרוגים מוכרים לנו. שניים שייכים לכוחות מיוחדים של חמאס. כוח הנוח'בה. אחד מהם פעיל מרכזי". את הפעולות עושים בקור רוח ושיקול דעת.

על פי נתוני משרד הבריאות הפלסטיני בעימותים בקרבת הגדר נהרגו 16 בני אדם - בהם נער בן 16 - ונפצעו יותר מ-1,416. כלי תקשורת פלסטיניים אף דיווחו על שימוש במל"טים על מנת להטיל רימוני גז מדמיע מהאוויר על המפגינים.

עוד בוואלה!

חביב הסלבס: האי היווני הסודי שכנראה לא הכרתם

בשיתוף לשכת התיירות של יוון
התקיפה הערב בגבול רצועת עזה(צילום: דובר צה"ל)
מפגינים מתפזרים לאחר ירי אמצעים לפיזור הפגנות, אתמול(צילום: רויטרס)

חמאס כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "מברך את הקהל הפלסטיני הגיבור אשר הוכיח מחדש את יכולותיו האדירות בקביעת גבולות המשוואה וכללי המאבק עם האוייב הציוני, כמו כן על העברת מסר חזק לכל מי שמתעלם מזכויותיו הקבועות". עוד נכתב כי "חזרתנו לארצנו הינה זכות מקודשת שאנו מפעילים היום בכל רצוננו וכוחנו ולא נחזור מפועלנו בכל מחיר של הקרבה. אי אפשר להתעלם מהעם הפלסטיני, מגיע לו חירות ועצמאות על כל שטחו הלאומי".

בפוסט שפורסם מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי בערבית רואים סרטון של בעלי מוגבויות שהובאו להפגנות בגבול רצועת עזה היום. אלוף מרדכי כתב כי "אין גבול לניצול ולצביעות של חמאס. היום הם שלחו לכיוון גדר הביטחון, לאזור ההפגנות האלימות, שנאסרה ההגעה אליו, בעלי מוגבלויות, כדי לבצע פעולות מתגרות נגד חיילי צה"ל ולשמש כמגן אנושי". עוד הוסיף מתאם פעולות הממשלה בשטחים כי "תושבי עזה, תתעוררו! זו התנהגות של תתי אדם".

(עדכון ראשון: 19:00)

בעל מוגבלויות בהפגנה בגבול הרצועה(צילום: צילום מסך)
מזל"ט שתועד בשמי עזה, שלטענת הפלסטינים שימש להשלכת רימוני גז מדמיע(צילום: רויטרס)
אדם נכה בהפגנה בגבול הרצועה(צילום: צילום מסך)
אלפי מפגינים בקרבת הגדר, אתמול(צילום: ראובן קסטרו)
מפגינים נשכבים על הקרקע במהלך העימותים באזור הגדר(צילום: רויטרס)
אלפי מפגינים בקרבת הגדר, אתמול(צילום: ראובן קסטרו)
אלוף זמיר עם מפקדי צה"ל בסמוך לגדר המערכת, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דובר צה"ל)
מפגינים מתפללים באזור הגדר, אתמול(צילום: AP)
חיילים באזור הגדר, אתמול(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דובר צה"ל)
כלים הנדסיים של צה"ל בגבול הרצועה, ברקע התאספות המפגינים(צילום: רויטרס)
חיילים במחסום באזור הגדר, אתמול(צילום: ראובן קסטרו)
פלסטיני בקרבת הגדר, אתמול(צילום: ראובן קסטרו)
  • רצועת עזה
  • חיסול

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully