בגלל 75 גרם מריחואנה: פוענח הרצח ביער איבים שליד שדרות

שני תושבי הדרום, בשנות ה-20 לחייהם, חשודים שרצחו צעיר משדרות, בן 26, בשל סכסוך שהתגלע ביניהם סביב עסקת סמים. על פי החשד, הם הכו את המנוח והציתו את רכבו כשהוא בתוכו. בחקירתם שחזרו את המקרה. הפרקליטות צפויה להגיש נגדם כתב אישום

28/03/2018
צלמים זמניים מורשים

שני תושבי הדרום, בשנות ה-20 לחייהם, חשודים ברצח תושב שדרות בן 26 בשל סכסוך על עסקת סמים. גופתו של הצעיר נמצאה לפני חודש ברכב שרוף ביער איבים הסמוך לשדרות. החשודים נעצרו שלושה ימים לאחר מציאת הגופה. היום (רביעי) צפויה הפרקליטות להגיש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד השניים. בנוסף תבקש הפרקליטות להשאיר את החשודים במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

החקירה החלה לאחר שחברתו של המנוח מסרה הודעה בתחנת משטרה על היעדרותו. במקביל, ניסתה חברתו להתקשר לטלפון שלו, ומהעבר השני ענה לה נער שטען שמצא את הטלפון הנייד. כאשר נפגשה עם הנער על מנת שיחזיר לה את מכשיר הטלפון, סיפר לה כי ליד המקום שבו מצא את המכשיר היה רכב שרוף. חברתו של המנוח עדכנה את המשטרה ובסריקות ביער איבים איתרו השוטרים רכב שרוף ובתוכו גופה חרוכה.

הרכב החרוך שאותר ביער איבים(צילום: חטיבת דובר המשטרה, דוברות המשטרה)

החקירה הועברה לחוקרי היחידה המרכזית של משטרת ישראל. בתחילת החקירה, גילו החוקרים כי למנוח היה קשר עם אחד החשודים, תושב שדרות בן 21 המוכר למשטרה. הצעיר נעצר והובא לחקירה ביחידה המרכזית באשדוד. במהלך החקירה עלה חשד כי הוא מעורב ברצח, ובהמשך הגיעו החוקרים לצעיר נוסף, בשנות ה-20 לחייו, תושב באר שבע. בחקירתם קשרו את עצמם שני החשודים, והאחד את השני, בביצוע הרצח.

המנוח, שעלה לארץ בשנת 2000 והתגורר לבדו בישראל, עבר לשדרות לפני כמה חודשים ועבד כמאבטח. בחקירה עלה כי המנוח הכיר את החשודים על רקע עסקת סמים שביקשו לקיים, אך על פי החשד התגלע סכסוך ביניהם, אז החליטו שני החשודים לרצוח אותו.

עוד בוואלה!

חביב הסלבס: האי היווני הסודי שכנראה לא הכרתם

בשיתוף לשכת התיירות של יוון
זירת הרצח ביער איבים(צילום: חטיבת דובר המשטרה, דוברות המשטרה)

על פי החשד, השניים קבעו להיפגש עם המנוח ונסעו איתו ברכבו ליער איבים באמתלה ששם תתבצע העסקה. במהלך הנסיעה אף שכנעו אותו להשאיר את האקדח, אותו הוא מחזיק מתוקף עבודתו כמאבטח, ברכב וללכת איתם ברגל ליער. שם, תוך כדי שיחה, הם תקפו אותו באכזריות, היכו אותו באבנים וגררו אותו בחזרה לרכב. לאחר מכן, על פי החשד, הם הלכו לתחנת דלק קרובה, קנו חומר דליק, חזרו לרכב ביער והציתו אותו כאשר המנוח בתוכו.

לאחר הרצח, שפוענח על ידי ימ"ר לכיש, השניים הלכו לביתם, התקלחו, ואת הבגדים המגואלים בדם הקרבן השליכו לפח האשפה. באותו הערב נפגשו השניים ויצאו יחדיו למסיבה באזור המרכז, שתו אלכוהול ועישנו סמים. במהלך חקירת המקרה, השניים שחזרו את הרצח בפני החוקרים, שאיתרו ראיות משמעותיות הקושרות את החשודים למנוח וזירת הרצח. בין היתר נמצאו בגדי החשודים עם כתמי הדם עליהם.

זירת הרצח ביער איבים(צילום: חטיבת דובר המשטרה, דוברות המשטרה)

"מדובר ברצח מזעזע", ציינו במשטרה. "הרצח תוכנן מראש על ידי החשודים וכל זאת בשל סכסוך על רקע עסקת סמים של 4,000 שקל על 75 גרם מריחואנה".

עורך דינו של אחד הנאשמים ברצח אבי חימי מסר בתגובה כי, "יש פער עצום בין סיפור המעשה של המשטרה שמוכחש על ידנו לבין סיפור חייו של הנאשם, היותו עתודאי נטול עבר פלילי, בן למשפחה מפוארת, לאחר שנקבל את הראיות ונלמד את החומרים נציג את טיעוננו בבית המשפט"

בגדי החשודים עם כתמי דם שהושלכו לפח(צילום: חטיבת דובר המשטרה, דוברות המשטרה)
פוענח הרצח ביער איבים שליד שדרות(צילום: חטיבת דובר המשטרה, דוברות המשטרה)
  • רצח
  • שדרות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully