אב הילדים שנפגעו בשריפה: "שרה מתפללת מהשמיים על אחיה הפצוע"

בבית החולים מתפללים בני המשפחה שנפגעה משריפה בב"ש לרפואת בן הארבע שנפגע קשה. האב מפציר: "מי שאכפת לו מהילד שגוסס, שיתפלל בשבילו". הבת שרה בת השנתיים שנספתה בשריפה הובאה למנוחות. על הבת שהצילה עצמה כשקפצה מהחלון סיפרה הסבתא: היא אמרה שלא יכלה לנשום - וקפצה

  • שריפות
  • באר שבע
עריכת וידאו: ניר חן

האב שמשפחתו נפגעה אתמול (ראשון) בשריפה בבאר שבע ביקש הבוקר להתפלל למען בנו שנפצע באורח קשה. "התפללו לרפואת שניאור זלמן בן ז'וסלין שולמית", ביקש האב ישראל שפדוב בבית החולים אסף הרופא, בו מאושפז בן הארבע. הלילה הובאה למנוחות הבת שטערנא שרה בת השנתיים, שנספתה בשריפה. היא פונתה לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב אנוש בעקבות שאיפת עשן, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

"מי ששמע את הסיפור ואכפת לו מהילד שגוסס, שיתפלל בשבילו. הוא צריך נס. מכל העולם פנו, ואחותו מתפללת איתנו גם מהשמיים, היא כבר עם המשיח. אנחנו צריכים להילחם על מי שפה ועוד חי", הפציר האב. הלילה הועבר שניאור זלמן מהיחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים סורוקה לטיפול בתא לחץ בבית החולים אסף הרופא. אחיהם התינוק ואחותם בת השמונה שניצלה לאחר שקפצה ממרפסת הדירה הבוערת לבית שכניה בקומה מתחת נפגעו באורח קל.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
השריפה בבאר שבע (צילום: שי מכלוף)

הסבתא הדס אמרה על שרה כי "היא הייתה המלאך שלי. אני לעולם לא אשכח את החיוך שלה. היא הייתה הפנינה, היהלום". על מצב הבן אמרה כי "אלוהים לא יעשה לי את זה. שניאור יחלים, הוא ילד חזק. אני מאמינה שבורא עולם ירחם עליו ויחזירו אותו". הסבתא שיבחה את האם שולמית שנקלעה עם הילדים לשריפה ואמרה כי "היא גיבורה שהצליחה להציל את הילדים. היא אשת חיל". לדברי הסבתא, האם הצליחה להציל שישה מתוך שמונה ילדיה ששהו בבית.

"אם לא שולמית הילדים היו נשרפים כולם. רק ששניאור זלמן יחזור אליי ויגיד סבתא, אני רוצה לשחק עם ג'מבו, הכלב. הוא יתגבר", הוסיפה הסבתא הדס. "שולמית לא מפסיקה להרוג עצמה מבכי. "מצטערת שלא הצליחה להוציא את כולם. היא הצליחה להוציא שישה. הילדה שקפצה אמרה לי 'סבתא, לא רציתי לקפוץ אבל לא יכולתי לנשום, ולא רציתי שיצלמו אותי'. הם ילדים צנועים".

השריפה בבאר שבע (צילום: שי מכלוף)

בהלווייתה של הפעוטה השתתפו מאות מתושבי באר שבע. בני המשפחה והחברים סיפרו בהלוויה כי המשפחה בהלם מהאסון הכבד שפקד אותה. "מדובר במשפחה מוכרת ואהובה על כולם, כולנו בהלם ממה שקרה, אב המשפחה היה בעבודה כשהאסון קרה", אמרו. בני משפחה צעקו לאביה של שרה בבכי: "תנשק אותה ממני בפעם האחרונה, כמו שנישקת בבית החולים".

חברת המשפחה אמרה כי "זה פשוט אסון, אין מה להגיד. האם כלל לא מעכלת עדיין את מה שקרה, פשוט אין מילים". חברת משפחה נוספת שהשתתפה בהלוויה התייפחה ואמרה: "הם אנשים מקסימים, אני לא מסוגלת לדבר אפילו, מה אפשר להגיד?".

כוחות הכיבוי והמשטרה ממשיכים לחקור את הנסיבות לפרוץ הדליקה בדירת המשפחה בקומה השמינית ברחוב דוד אלעזר בעיר. על פי הממצאים הראשוניים, חומר דליק שבו שיחקו הילדים גרם להתלקחות הקטלנית.

זירת השריפה (צילום: שי מכלוף)

ד"ר יצחק שב, סגן מנהל בית החולים אמר כי מצבו של הילד שניאור זלמן קשה. "יש פגיעה קשה בריאות בעקבות שאיפת עשן והוא מאושפז אצלנו כרגע בטיפול נמרץ ילדים. עבר טיפול ראשון בתא לחץ. בעקבות מצבו הבלתי יציב הוא כרגע נשאר ביחידה מונשם ומורדם. הצוות עושה כמיטב יכולתו כדי לייצב את מצבו ולתת לו את הטיפול המיטבי על מנת להוציא אותו מהמצב בו הוא שרוי". ד"ר שב הוסיף כי האב דיבר איתי וביקש ממני להעביר מסר לעם ישראל להתפלל עבור בנו. הוא ביקש ממני לציין את שם הבן שניאור זלמן בן ז'סמין שולמית וביקש מכל העם לפני החג להתפלל לשלומו. הוא נסער מאוד".

(עדכון ראשון 10:53)

הדירה בבאר שבע (צילום: שי מכלוף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully