צלבי קרס וכתובות נאצה: הכניסה לשגרירות פולין בתל אביב הושחתה

כתובות הנאצה צוירו על שער הכניסה של שגרירות פולין ברחוב סוטין בעיר ועל לוח מודעות סמוך, ברקע סערת "החוק הפולני" השנוי במחלוקת. המשטרה פתחה בחקירה ובאיסוף עדויות לאיתור המבצעים

  • פולין
  • ונדליזם
צילום: לעמ, עריכה: תום זואילי

כתובות נאצה הכוללות בין היתר צלבי קרס צוירו היום (ראשון) על שער הכניסה לשגרירות פולין ברחוב סוטין בתל אביב ועל לוח מודעות סמוך. המשטרה פתחה בחקירה והחלה באיסוף עדויות "על מנת לאתר את המבצעים". זאת, ברקע הסערה סביב החוק החדש במדינה האוסר להאשים את פולין ואת אזרחיה בפשעי הנאצים. בחודש שעבר זומן סגן שגריר פולין פיוטר קוזלובסקי לשיחת הבהרה במשרד החוץ בירושלים בעקבות אישור החוק השנוי במחלוקת בפרלמנט.

מוקדם יותר היום הודיעה ממשלת פולין כי דבריו של ראש הממשלה מתאוש מורביצקי, שלפיהן היו משתפי פעולה במלחמת העולם השנייה כשם שהיו משתפי פעולה יהודים, אינם הכחשת שואה. הדברים נאמרו אחרי שהוא נשאל על ידי העיתונאי רונן ברגמן האם תחת החוק החדש הוא עצמו עשוי להיענש אם יספר בפולין על אמו ששרדה את השואה. בתשובתו, השווה מורוביצקי בין "משתפי פעולה היהודים" לאלו הפולנים ומקרב עמים אחרים. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה כי הדברים "מקוממים" והוסיף כי "יש פה בעיה של חוסר הבנה ושל ההיסטוריה וחוסר רגישות לטרגדיה של עמנו".

בשבוע שעבר פנה מנהיג הסנאט בפולין, ירוסלב קרצ'בסקי, לאזרחי המדינה הגרים בחו"ל וקרא להם לדווח על כל התבטאות שיכולה להתחשב כ"פגיעה בשמה הטוב של פולין". בגרמניה, נורברט רוגרטן ממפלגתה השמרנית של הקנצלרית אנגלה מרקל, תקף את מדיניות ממשלת פולין ואמר כי "ההתנהגות הפוליטית של הממשלה ושל מנהיג המפלגה יורסלב קרצ'בסקי היא מבישה ומצערת מאוד".

עוד בוואלה! NEWS:
ממשלת פולין: דבריו של ראש הממשלה - אינם הכחשת שואה
נתניהו: "דברי ראש ממשלת פולין מקוממים, אשוחח איתו בהקדם"
ראש ממשלת פולין: פושעים פולנים סייעו לנאצים כמו פושעים יהודים

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
הכניסה לשגרירות פולין (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
לוח המודעות שהושחת (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הכניסה לשגרירות פולין (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הכניסה לשגרירות פולין (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully