הערכה אסטרטגית ל-2018: הכנס הבינלאומי של המכון למחקרי ביטחון לאומי

מכון INSS קיים דיונים תחת הכותרת "ההערכה אסטרטגית לישראל 2018", שיימשכו גם מחר. ברשימת הדוברים בכנס בכירי ממשל וצבא מהארץ ומחו"ל - בהם שר החוץ של גרמניה זיגמר גבריאל וראש ה-CIA לשעבר דיוויד פטראוס. שליח האו"ם למזרח התיכון: "אין פתרון אחר מלבד שתי מדינות"

מערכת וואלה! חדשות
הנשיא ריבלין מקבל את מסמך ההערכה האסטרטגית מידי ראש המכון אלוף (צילום: מערכת וואלה! NEWS, מארק ניימן, לע"מ)

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב אמר היום (שלישי) בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS) כי "פתרון שתי המדינות לשני עמים הוא הבסיס לכל הסכם אפשרי". לדבריו, "פתרון שתי המדינות נתמך על ידי החלטות האו"ם. לא ניתן לסגת ממנו כל כך בקלות. כמי שבא מבולגריה, שהשיגה גם היא את עצמאותה כשהיא מוקפת בשכונה מורכבת, אני יכול להעיד באופן אישי כמה חשובה היא שאיפה לאומית".

הכנס, שנפתח היום בהיכל התרבות בתל אביב מתקיים תחת הכותרת "הערכה אסטרטגית לישראל 2018" והוא יימשך יומיים. במהלך שני ימי הכנס יציגו את הערכותיהם האסטרטגיות לישראל בכירי ממשל וצבא מהארץ ובהם שרים בכירים, ראשי מפלגות ובכירי מערכת הביטחון. כמו כן, צפויים להשתתף בכנס ולשאת דברים בכירי ממשל וצבא מחו"ל, בהם גנרל דיוויד פטראוס, ראש ה-CIA לשעבר; פיליפ גורדון, היועץ לשעבר לנשיא ארה"ב לענייני המזרח התיכון; זיגמר גבריאל, שר החוץ של גרמניה; ניקולאי מלדנוב, המתאם המיוחד לתהליך השלום במזרח התיכון של האו"ם, ורבים נוספים.

עוד בוואלה!

הפכנו לחלק מהמשחק: המהפכה העצומה של עולם הגיימינג החלה

לכתבה המלאה
כנס INSS בהיכל התרבות בתל אביב, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, חן גלילי)

בין הנושאים שידונו בכנס: פאנל "משחק האשמות", העוסק ביחסים בין ישראל והפלסטינים; פאנל בנושא "ידיד או אויב?" ישראל והקשר עם המדינות השכנות לה; פאנל "אתגרי ההנהגה העתידית - מה צריך לעשות ראש הממשלה הבא?" ונושאים נוספים על סדר היום הציבורי, בהם האיום האיראני וניסיונות טהראן לבסס עצמה באזור סוריה, וכן יחסי ישראל עם מדינות נוספות בעולם ברקע הצהרת נשיא ארה"ב טראמפ על הכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל.

(עדכון ראשון: 09:32)

עמוס ידלין, גדעון סער, אבי גבאי ומשה יעלון, היום בכנס (צילום: מערכת וואלה! NEWS, חן גלילי)
פאנלים בנושאים אסטרטגיים. כנס INSS, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, חן גלילי)
כנס INSS בהיכל התרבות, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, חן גלילי)
כנס INSS בהיכל התרבות, היום (צילום: מערכת וואלה! NEWS, חן גלילי)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully