"המדינה משותקת": מזג אוויר סוער ברחבי הארץ, הצפות בגוש דן

צירי תנועה מרכזיים נחסמו לסירוגין במהלך היום בעקבות הגשמים הרבים שירדו באזור המרכז. רבים נתקעו בעומסי התנועה: "5 שעות גשם והמדינה לא מתפקדת". בהמשך: גשמים עזים וסופות רעמים באזור הצפון ושלג בחרמון ובהרי הצפון. כמה גשם ירד ליד הבית שלכם? התחזית המלאה

25/01/2018
עריכת וידאו: ניר חן

מזג אוויר סוער - כל העדכונים:

- הצפות ענק בשדרות רוקח ובדרך נמיר בתל אביב, המשטרה הפנתה את הנהגים לדרכים חלופיות
- חסימות חלקיות בכביש 4 באזור מחלף הסיירים ובכביש החוף
- נהגים חולצו ממכוניות שנתקעו בהצפות באזור ראשון לציון
- הגשמים העזים מתמקדים במישור החוף ובאזור המרכז.
- עשרה סנטימטרים של שלג ירדו בחרמון במהלך היום.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

עשרות צירי תנועה ברחבי הארץ נחסמו הבוקר (חמישי) לתנועה בעקבות הגשמים העזים שהתפשטו ברחבי הארץ. עיקר הגשמים מתרכזים במישור החוף ובאזור המרכז, שם דווח על הצפות ענק שגרמו לשיבושי תנועה.

שיא המשקעים מאתמול בצהריים ירד בראש הנקרה, עם 68 מ"מ. בעין הכרמל ירדו 67, בכפר הירוק 52, שבי ציון 50, אילון 43, אפק 42, אוניברסיטת חיפה 41, טכניון 36, חרשים 35, זכרון יעקב 29, כפר גלעדי 28, חוף תל אביב 26, צפת 26, עפולה 26, מרום גולן 23, אשחר 21, כפר נחום 17, אשדוד 16, דורות 11 ובירושלים חמישה מילימטרים של גשם.

בשעות הבוקר נחסם לסירוגין כביש 4 באזור מחלף הסיירים חלקית לתנועה לכיוון צפון, כמו גם כביש החוף באזור ג'סר א-זרקה. בבני ברק נחסמה היציאה לכביש 4 בעקבות הצפה, וברמת גן נחסם רחוב ז'בוטינסקי לאחר שבטונודות נפלו על הכביש בעקבות הרוחות העזות. המשטרה חסמה דרכים נוספות גם בתל אביב, בהן שדרות רוקח, דרך נמיר ואזור הטיילת שנפתחו מאוחר יותר לתנועה.

עוד בוואלה! NEWS:
מסתובבים עם אלות ומשנים מסלולי ריצה: כך משפיעה הכלבת על החיים
נשיא רואנדה לנתניהו: נקבל מבקשי מקלט רק בהתאם לחוק הבינלאומי
טראמפ על חקירת הקשרים עם רוסיה: "מוכן להעיד תחת שבועה"

הצפות ענק בבני ברק, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, קבוצת הבני ברקים)
ברכת רם שברמת הגולן, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מקורות)

מפלס השלג שנמדד היום באתר החרמון הגיע ל-15 סנטימטרים במפלס התחתון ול-35 בעליון, לאחר שמשעות הבוקר ירדו עשרה סנטימטרים. השלג צפוי להמשיך לרדת באתר במהלך הערב ולהתגבר מחר. בשל תנאי מזג האוויר יישאר האתר סגור למבקרים.

במושב לימן שבגליל המערבי, פרצה שריפה לאחר שברק פגע בבית מגורים. איש לא נפגע בתקרית. בראשון לציון חילצו כוחות הכיבוי וההצלה כמה אנשים שתקעו במכוניותיהם לאחר שהוצפו במים. הכוחות נאלצו לשבור את זגוגיותו של אחד הרכבים, לאחר שלא ניתן היה לאתר את הנהג ולא הייתה אפשרות לבחון את הנעשה בו מבחוץ. איש מהמחולצים לא נפגע.

בני ברק, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שי יצחק)
ברכת רם שבגולן(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מקורות)

דוד טייב, תושב בת-ים שעובד באזור התעשייה הצמוד לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, איחר לעבודתו בגלל השלולית הגדולה שההובילה לחסימה ברחוב ז'בוטינסקי. "כמה טיפות גשם והמדינה לא מתפקדת", אמר לוואלה! NEWS. "כל היום בוכים פה על פקקים ועומסי תנועה, אבל קודם שישקיעו בתשתיות. לא הגיוני שחמש שעות של גשם משתקות את כל המדינה. באירופה לא יורד גשם? למה שם אין כתבות בכל כלי התקשורת על עומסי תנועה ושטפונות. במילה אחת - תשתיות".

הצפה בכניסה לסביון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פולישוק ג'ניה)
ברכת רם, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מקורות)

חל כהנא מבני ברק, נתקעה הבוקר עם רכבה באחד מרחובות העיר בעקבות סחף מי הגשמים כבישי העיר. שירותי הגרירה שהפעילה ועובדי העירייה הצליחו לחלץ אותה ואת רכבה מההצפה. "זה היה סיוט", סיפרה. "הנענו את האוטו והתחלתי בתנועה לכיוון העבודה בגבעת שמואל ואז משום מקום הרגשתי כיצד אני לאט לאט מאבדת שליטה על הרכב, הברקסים החלו לרעוד, מחזה לא נעים. במיידי עצרתי את הרכב, בהזדמנות הזאת מתנצלת בפני כל הנהגים שבגללי נתקעו בפקק, חוויה שלא אשכח".

צירי תנועה מרכזיים נחסמו. בני ברק, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, שי יצחק)
ברכת רם, היום(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מקורות)

"זו מערכת ממושכת יותר", מוסר החזאי התורן בשירות המטאורולוגי, אורן דוידוף, לוואלה! NEWS. "אחר הצהרים ממשיכים גשמים ברחבי הארץ, בעיקר לאורך החוף והתנועה הכללית של הגשם היא צפונית תוך שתאי גשם חדשים נוצרים כל העת באזור המרכז ואז הם נעים צפונה".

הגשם יימשך הלילה, כשכבר משעות הצהרים הרוחות הדרום מערביות מתחזקות ועלולות ליצור פער משמעותי בין כמויות הגשם הרב מחדרה צפונה לבין כמויות צנועות באזור המרכז. אבל בבוקר תתחזק הרוח ושוב יקבל המרכז גשם משמעותי. בחרמון שלג כבד כעת ומהלילה צפוי שלג לרדת גם בפסגות הגבוהות של 900 מ' בהרי הצפון ו-1,000 בהרי המרכז.

מידות החום החזויות: בחיפה מ-8 הלילה ועד 10 מחר, תל אביב 9-13, ירושלים 4-6, טבריה 9-12, באר שבע 6-13, אשדוד 10-14, מצפה רמון 4-9, אילת 10-18 הים יהיה רוגש עד סוער. גובה הגלים 3.5-4.5 מ' עם גל מקסימלי בגובה 5.5-6 מ'

צפו במפת הגשם המתעדכנת:

ברשות הטבע והגנים פרסמו כללי זהירות למטיילים ולציידי השיטפונות שצפויים לבקר בשמורות ברחבי הארץ. מלבד האזנה לכלי התקשרות בנוגע לאזהרות הקיימות, ברשות מזהירים מפני כניסה למסלולים באפיקי נחלים ובאגני הניקוז בהם קיים חשש לשיטפון, משום שהדבר מהווה סכנת חיים ממשית. כמו כן, אסורה כניסה וחציית של אפיקי הנחלים ברגל וברכב עד לירידה מוחלטת של מפלס המים, וכן אסורה התקרבות בזמן שיטפון לגדת הנחל מחשש להתמוטטות, שכן לזרם השיטפון כוח עצום והמים יכולים לסחוף את הגדה במהירות וללא כל סימנים מוקדמים לכך.

רחוב אבן גבירול בתל אביב, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)
גשם בכניסה לסביון(צילום: מערכת וואלה! NEWS, פולישוק ג'ניה)

יום שבת יהיה מעונן ברובו וצפוים גשמים מקומיים עד שעות הערב. מיום ראשון תחול עלייה במידות החום והן חוזרות להיות ממוצעות לעונה. אין מערכת גשמים נוספת הנראית כעת באופק.

(עדכון ראשון: 06:30)

הצפות ברחובות תל אביב, הבוקר(צילום: ראובן קסטרו)
מתוך חשבון האינסטגרם של ח"כ סתיו שפיר(צילום: צילום מסך)
מתוך חשבון האינסטגרם של ח"כ סתיו שפיר(צילום: צילום מסך)
תל אביב, הבוקר(צילום: ראובן קסטרו)
תל אביב, הבוקר(צילום: אבי כהן)
מזג אוויר חורפי בתל אביב, הבוקר(צילום: אבי כהן)
פקקים בכביש החוף, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אורן טל)
ערפל באזור התבור, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)
שדרות רוקח שבתל אביב. הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)
תל אביב, הבוקר(צילום: אבי כהן)
תל אביב, הבוקר(צילום: אבי כהן)
ממטרים בתל אביב, הבוקר(צילום: אבי כהן)
רמת אביב, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, תומר נקר)
שלג החל להיערם בחרמון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!)
החרמון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!, אתר החרמון)
החרמון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!, אתר החרמון)
החרמון, הבוקר(צילום: מערכת וואלה!, אתר החרמון)
חופי תל אביב(צילום: ניב אהרונסון)
עמק הירדן מצילום רחפן(צילום: מערכת וואלה! NEWS, עמיר פורת)
מזג אוויר חורפי בגוש עציון(צילום: רוני כנפו)
שיטפון בנחל ערוגות(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מוטי ביטון)
  • מזג אוויר

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully