דורון רובין הובא למנוחות: "פעל מתוך אמונה יוקדת ואהבה לארץ"

כ-800 משתתפים, בהם צמרת הפיקוד של צה"ל בעבר ובהווה הגיע להיפרד מראש מחלקת ההדרכה במטכ"ל לשעבר שהלך לעולמו. סגן הרמטכ"ל כוכבי נשא דברים: "הוא פגש אויב בהזדמנויות רבות והוביל את כוחותיו למבצעים ולפשיטות". בנו ספד לו "נולדנו לאבא יוצא דופן"

21/01/2018
צילום: שלומי גבאי ומאצ'י הוף, עריכה: תום זואילי

כ-800 בני אדם הגיעו היום (ראשון) לחלקה הצבאית בבית העלמין בקריית שאול כד להשתתף בהלוויתו של אלוף (במיל') דורון רובים שהלך אתמול לעולמו בגיל 74 לאחר מאבק במחלה קשה. רובין היה בעבר ראש מחלקת ההדרכה במטכ"ל וכיהן גם כראש חטיבת התורה והפיתוח במפקדת חילות השדה וכמפקד עוצבת הפלדה, אוגדת השריון, חטיבת הצנחנים וחטיבה 500. הוא גם היה ממקימי יחידת העילית מגלן. רובין הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים.

רבים מאלופי צה"ל בעבר ובהווה הגיעו להשתתף בלוויה. בין המשתתפים: ראשי הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ואהוד ברק, עמרם מצנע, דורון אלמוג, נועם תיבון, שר הביטחון לשעבר איציק מרדכי, הרמטכ"לים לשעבר שאול מופז ובני גנץ, ח"כ אלעזר שטרן, דני יתום, ויהורם (יהיה) יאיר. אלופי צה"ל נשאו את ארונו של אלמוג, ובהם סגן הרמטכ"ל אביב כוכבי ומתאם פעולות הממשלה בשטחים יואב מרדכי.

עוד בנושא:
לאחר מאבק במחלה קשה: אלוף (במיל') דורון רובין הלך לעולמו בגיל 74
"היו קרבות שאני לא גאה בהם": הספר שכתב דורון רובין לפני מותו
מפקד היחידה שהקים אלוף רובין נפרד: זוקפים לזכותו את פעילותנו

אלופי צה"ל נושאים את ארונו של רובין, היום(צילום: שלומי גבאי)

אלוף אביב כוכבי ספד לרובין ואמר כי "הוא פעל מתוך אמונה יוקדת ואהבה לארץ, למרות שחלק ניכר משירותו בילה מחוץ לגבולותיה. הם הפכו לחלק מסיפור חייו ולחלק מהאני העצמי שלו. הוא פגש אויב בהזדמנויות רבות והוביל את כוחותיו למבצעים ולפשיטות, שחלקם נקלעו לקשיים הקשים ביותר, ולמצבי קיצון". כוכבי הוסיף כי "הוא היה אנושי ודיבר בגובה העיניים, למרות שמקצועית כבר היה ממוקם במרום הניסיון".

בנו ניר ספד לו ואמר "נולדנו לאבא יוצא דופן שמהווה דוגמה ומופת, והשנים עוברות ואנחנו גדלים.
אבא לא מעיר אותנו בבוקר לבית הספר, כי בזמן הזה איפשהו הוא מתהלך על הגבעות בין ובראש חייליו ומעצב אותם בדמותו לאט לאט".

בשנת 1991 הודח רובין מתפקידו כמפקד מפקדת העומק המטכ"לית וסיים את הקריירה הצבאית שלו בתחושת מרירות, זאת על רקע כישלון מבצע "כחול וחום" בדרום לבנון שעליו פיקד. לאחר שחרורו מצה"ל, פנה רובין ליזמות ועסקים בתחום הנדל"ן. בשנת 1988 הוא התמודד מול רון חולדאי בבחירות לראשות עיריית תל אביב בתמיכת מפלגת הליכוד. לאחר שהפסיד בבחירות כיהן במשך שנתיים כחבר מועצת עיריית תל אביב, ואחר כך עזב את החיים הפוליטיים.

עוד בוואלה!

מי צריכה טובות? המוצרים המיוחדים של הדיוטי במרחק נגיעה

בשיתוף ג'יימס ריצ'רדסון
ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, היום(צילום: שלומי גבאי)

סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף יאיר גולן, שהיה בין פקודיו של ספד מעל קברו הטרי של מפקדו: "כשהתגייסתי דורון היה המח"ט. בהמשך הוא משך אותי לפו"ם. זוכר שלעתים הוא היה בא לשחק עמנו כדורסל. אחר כך, בחלוף הרבה שנים, הזמנתי אותו לשאת דברים על מנהיגות קרבית והוא תמיד נענה בחפץ לב. לאורך כל שירותי דורון היה עבורי ועבור כל בני דורי סמל למנהיג כריזמתי וסמל לאדם הבז לגינונים. מפקד שאינו חושש לומר אמת גם אם אינה מקובלת ואינו חושש לקחת סיכונים אדירים בעבור מה שהוא מאמין בו".

אלוף (במיל') דורון אלמוג, בין פקודיו של רובין נשא דברים בשם לוחמי גדוד הצנחנים 202 במלחמת יום הכיפורים. "ב-14 באוקטובר 1973 רעדה האדמה. מוצב החרמון נכבש, 'קו בר-לב' התמוטט,. את הניצחון העצום של יום כיפור, מדינת ישראל חייבת ללוחמים ולמפקדי הקו הראשון, כי אלו ששרדו אלתרו וסחפו אחריהם לוחמים בחירוף נפש ובמופת אישי יוצא דופן. דורון רובין היה המפקד שלנו בלחימה".

ניר, בנו של דורון רובין, סופד לו, היום(צילום: שלומי גבאי)
אולמרט, היום(צילום: שלומי גבאי)
אלוף(צילום: שלומי גבאי)
אלוף(צילום: שלומי גבאי)
איציק מרדכי, אורי שגיא ואורי אור, בהלוויתו של רובין(צילום: שלומי גבאי)
אלוף יאיר גולן נושא דברים, היום(צילום: שלומי גבאי)
קברו של רובין עם דגל הצנחנים(צילום: מאצ'י הוף )
המפכ"ל אלשיך בהלוויה, היום(צילום: שלומי גבאי)
יאיר ומצנע בהלוויה, היום(צילום: שלומי גבאי)
הלוויתו של רובין, היום(צילום: שלומי גבאי)
  • דורון אלמוג
  • צה"ל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully