הפגנה באשדוד נגד סגירת עסקים בשבת: "לא נפסיק עד שראש העיר יעזוב"

מאות הפגינו במחאה על מתן קנסות לבתי עסק שנפתחו בשבת: "יש לחץ פוליטי של רבנים על ראש העירייה לסרי, הוא מתעלם מבקשות התושבים". עיריית אשדוד: "אין שינוי במדיניות, פועלים להשיב את הסטטוס קוו לקדמותו"

13/01/2018
מפגינים מול עיריית אשדוד נגד כפייה דתית, 13 בינואר 2018. מחזירים את אשדוד לאשדודים, מערכת וואלה! NEWS
ההפגנה באשדוד, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מחזירים את אשדוד לאשדודים)

מאות מתושבי אשדוד הפגינו הערב (שבת) נגד מה שכינו "שינוי הסטטוס קוו בעיר", ומתן דוחות לחנויות הפתוחות בשבת. לדברי המפגינים, הדוחות חולקו בעקבות לחץ של גורמים חרדיים באשדוד על ראש העירייה יחיאל לסרי.

"לאחרונה אנחנו מרגישים כי ישנו לחץ פוליטי של רבנים בעיר על לסרי לסגור מרכזי קניות שעובדים בשבת בעיר, זה שינוי סטטוס קוו, העירייה גם מחלקת קנסות לעסקים שפתוחים בשבת", אמר אחד המפגינים.

"בשבת שעברה קרה מקרה ששבר את גב הגמל, בתי העסק קיבלו התראות על סגירה בשבת, אני באופן אישי מוחה נגד ראש העיר בחודשים האחרונים נגד התעלמות ראש העיר מבקשות התושבים, ראש העיר נתון ללחצים כבדים מאוד מרבנים בעיר התחרדות העיר ועוד מספר דברים בעיר".

עוד בוואלה!

צפו: איך להפוך את ארוחת הערב עם הילדים לפעילות חוויתית?

בשיתוף חברת גליל
ההפגנה באשדוד, הערב(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מחזירים את אשדוד לאשדודים)

גיא סער, ממובילי המחאה בעיר, אמר: "לא נפסיק במחאה עד שראש העירייה יעזוב, הלוואי ונבחרי הציבור של התושבים החילוניים והמסורתיים בעיר יעבדו כמו שנציגי המגזר החרדי בעיר עובדים בשבילם".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "אין שינוי במדיניות העירייה, שפועלת בהתאם לחוק העזר העירוני וממשיכה במאמצים להשיב את הסטטוס קוו לקדמותו".

קנס שניתן לבעל עסק באשדוד שפתח בשבת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, מחזירים את אשדוד לאשדודים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully