פרסום ראשון: יונתן היילו יעלה לוועדת השחרורים ביום שני

לאחר שהנשיא ריבלין נעתר לקיצור עונשו, ייגש הצעיר שהורשע בהריגת האנס שלו לוועדה ביום שני הקרוב. תחילה הודיעה הפרקליטות לפרקליטו של היילו כי היא תתנגד לשחרורו, אולם לאחר פניית וואלה! NEWS בנושא טענה כי טעתה וטרם גובשה עמדה סופית

28/12/2017
יונתן היילו בערעור בעליון, נובמבר 2014. נועם מושקוביץ, מערכת וואלה! NEWS
היילו בבית המשפט, 2014(צילום: מערכת וואלה! NEWS, נועם מושקוביץ)

יונתן היילו, שהורשע בהריגת גבר שאנס אותו, יעלה ביום שני לוועדת השחרורים – כך נודע היום (חמישי) לוואלה! NEWS. היילו במאסר כשש שנים מתוך 12 שנגזרו עליו. בחודש שעבר המיר הנשיא ראובן ריבלין חלק מעונשו של היילו במאסר על תנאי, מה שנתן לו את האפשרות לעלות בפני הוועדה.

בימים האחרונים הודיעו אנשי הפרקליטות לסנגורו של היילו, עו"ד אלון אייזנברג, כי בכוונתם להתנגד לשחרורו המוקדם. עם זאת, לאחר פניית וואלה! NEWS בנושא, פנו לאייזנברג מהפרקליטות פעם נוספת, ואמרו כי ההודעה הראשונה היתה טעות, ולמעשה טרם גובשה עמדה בעניין.

סנגורו של היילו מסר: "בהתחלה הפרקליטות ביקשה לגזור על יונתן מאסר עולם. גם לאחר מכן, כשהוכח שהוא קורבן, ביקשו מבית המשפט העליון לגזור עליו 30 שנות מאסר. היום, לאחר שהנשיא אישר את המתקת עונשו, הגיע הזמן שהפרקליטות תרים דגל לבן. התפקיד של הפרקליטות הוא לא לנצח בכל תיק. אין ראוי מיונתן היילו לשחרור".

עוד בוואלה!

כיצד מתמודדים עם אסתמה?

בשיתוף zap doctors
היילו ועורך דינו, אלון אייזנברג, בבית המשפט(צילום: נועם מושקוביץ)

בחודש שעבר החליט ריבלין החליט להקל בעונשו של היילו כך שיוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים. בעקבות החלטתו של ריבלין, מאסרו בפועל של היילו, בן 25, הומר במאסר על תנאי והפך לעשר שנים ושמונה חודשים. זאת אחרי שבקשת החנינה הקודמת נדחתה בדצמבר.

ריבלין אימץ את המלצת שרת המשפטים איילת שקד, ונימק זאת "לנוכח תהליך השיקום המשמעותי שעבר היילו בשנה האחרונה, מצבו הרפואי יוצא הדופן ובהתחשב בנסיבותיו הקשות והמיוחדות". במאי, הגיש היילו בקשת חנינה נוספת, אחרי שהנשיא אמר לאחר דחיית הבקשה הראשונה כי ישקול זאת שוב אם הנסיבות ישתנו.

הנשיא ריבלין(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, קובי גדעון)

היילו, תושב נתניה, הורשע בתחילה בבית המשפט המחוזי בלוד ברצח ירון איילין בן ה-27 ב-2010. הוא טען במשפטו כי איילין סחט אותו ואנס אותו פעמיים בעבר, עוד לפני האירועים שהתרחשו בליל הרצח, שבו, לטענתו של היילו, איילין - בעל עבר פלילי והרשעה באונס - ניסה לסחוט ולאנוס אותו בפעם השלישית, כך שמעשיו נבעו מהגנה עצמית. בית המשפט העליון המיר במאי שעבר את עבירת הרצח בהריגה וקיצר את העונש ל-12 שנות מאסר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully