בגלל קשיים ראייתיים: החיילים משייטת 13 הורשעו במעשה מגונה - ולא באונס

כפי שפורסם בוואלה! NEWS, שי רפאילוב ודוד סוויסה, ששירתו כנהגים בבסיס השייטת, הורשעו בסעיף של מעשה מגונה בלבד בחיילת שהכירו, לאחר שיתר הסעיפים נמחקו בהסדר הטיעון. עם הרשעתם, הם צפויים להשתחרר לאחר ניכוי ימי המעצר שכבר ריצו

יואב איתיאל ואמרי לוי סדן
28/12/2017
צילום: ערן גילווארג, עריכה: שניר דבוש

שני החיילים שהואשמו באונס חיילת הורשעו רק במעשה מגונה – כך עולה מכתב האישום המתוקן שהוגש הבוקר (חמישי) לבית הדין הצבאי של חיל הים בחיפה בראשות אב בית הדין אלוף-משנה אחסאן חלבי, במסגרת הסדר טיעון בין התביעה הצבאית להגנה. על פי ההסדר, הם צפויים להשתחרר בתום המשפט לאחר ניכוי ימי המעצר שלהם.

במסגרת המגעים בין הפרקליטות הצבאית לבין סניגוריהם של החיילים עורכי הדין תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י, עו"ד שי לוי ועו"ד צחי מצרי, הושמט סעיף האונס והוא הוחלף בעבירת מין מינורית יותר לשניים, סמל דוד סויסה (20) מחיפה וסמ"ר שי רפאילוב (21) ממגדל העמק. כפי שפורסם לראשונה בוואלה! NEWS בחודש שעבר, התיק החל להתנהל ועדותה של המתלוננת כבר נשמעה בשבעה דיונים, אולם לנוכח הקשיים הראייתיים התקיימו מגעים בין הצדדים לריכוך סעיף האישום. בין הצדדים יש פער של חודשים אחדים בנוגע לדרישת העונש.

רפאילוב וסויסה בבית הדין הצבאי, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)
רפאילוב וסויסה בבית הדין, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)

רפאילוב, בן 21 ממגדל העמק, וסמל דוד סויסה, בן 20 מחיפה, שירתו כנהגים מבצעיים בבסיס שייטת 13 של חיל הים. בראשית חודש אפריל הם נעצרו בחשד לאונס, מעשה מגונה ונסיון למעשה סדום בחיילת שהכירו כשהסיעו למטווחים, כשאספו אותה בשעת לילה מאוחרת ולקחו אותה אל שטח בבסיס. על פי כתב האישום הראשוני, הם השכיבו אותה על מזרון ברכב, נעלו את הדלת וביצעו בה את זממם.

בכתב האישום המקורי יוחסו להם מעשי אונס ונסיון למעשה סדום, אך בכתב האישום המתוקן, שעל פיו הורשעו, מצוין רק כי הם חשפו את איבריהם בפניה ונגעו באיבריה, ורפאלוב ניסה להכניס את איברו לפיה.

(עדכון ראשון: 11:17)

עוד בוואלה!

הברזים נפתחים: "ברז השוקו" של יטבתה חוזר

בשיתוף יטבתה
סנגוריהם של השניים בכניסה לבית הדין, הבוקר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, ללא קרדיט)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully