לראשונה אחרי 70 שנה ביחד: בני הזוג ייאלצו להיפרד בחג המולד

הקנדים הרברט ואודרי גודיין, שנישאו בשנות ה-40 של המאה שעברה, הופרדו על ידי בית האבות שהתגוררו בו, לאחר שמצבו של הרברט הידרדר והוא הועבר למוסד סיעודי. בתם כתבה פוסט שזכה לאלפי שיתופים: "למה לא יכלו לחכות עם ההחלטה הזו עד אחרי החג?"

סוכנויות הידיעות
חוגגים את כל המועדים כבר שבעה עשורים. הזוג גודיין, שנה שעברה (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

בני הזוג הקנדים הרברט ואודרי גודיין ייאלצו לבלות את חג המולד בנפרד לראשונה מאז שנות ה-40 של המאה שעברה - לאחר שמצבו של הרברט הידרדר, ובית האבות שבו הוא שוהה החליט להעביר אותו למוסד סיעודי, שבוע לפני החג. בתם דיאן פיליפס כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי ההחלטה להפריד בין אביה בן ה-91 לאמה בת ה-89 נעשתה "באופן שרירותי".

פיליפס קיבלה בסוף השבוע שעבר טלפון מהמוסד שבו הם מתגוררים במחוז ניו ברונסוויק במזרח קנדה, כי עליה למצוא פתרון לאביה תוך שבוע - בעקבות הערכת כישורים שהאב עבר וקבעה כי עליו להיות תחת השגחה תמידית, בשל הדרדרות במצבו הבריאותי כחלק ממחלת הדמנציה בה הוא לוקה. אולם, מצבה של אמה נותר על כנו, ולכן לא ניתן היה להעביר אותה יחד עם בעלה.

עוד בוואלה! NEWS:
יו"ר הקואליציה החדש: ח"כ דוד אמסלם יחליף את דוד ביטן
דיון חירום בכנסת על מכת הכלבת: "שר החקלאות חייב לנו תשובות"
בלי הח"כים התומכים: נאום נתניהו עשוי להגביר את המיאוס מבית

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
הבת: "זו פרידה לבינתיים". בני הזוג גולדיין, בשבוע שעבר (צילום: צילום מסך, פייסבוק)

הוריה של פיליפיס נמצאים ביחד כבר 73 שנים ונשואים 69 שנה. "כשדיברתי עם הוריי אמש שמעתי את אמי מתייפחת ואת אבי מצטרף אליה ברקע", כתבה בתם בפוסט שפרסמה ביום ראשון השבוע. "אמי אמרה לי: "חג המולד נגמר עבורנו עכשיו וזה החג הגרוע ביותר שהיה לנו. למה הם לא יכלו לחכות עם ההחלטה הזו כמה ימים עד אחרי החג?".

הסיפור עורר סערה ברחבי המדינה והפוסט של פיליפיס זכה ליותר מ-18 אלף שיתופים בפייסבוק. למרות זאת, עדכנה הבת, המעבר של אביה יצא לפועל ושלשום הוא הועבר למוסד הסיעודי אליו יועד. בית האבות שביקש את ההעברה הגיב כי "ברגע שדייר שלנו מגיע מעבר לרמת הטיפול שלנו וההערכה מחדש קובעת את רמת הטיפול שהוא זכאי לה, אנחנו מחויבים על פי חוק להעביר אותם למוסד המתאים", כתב. "למעשה, זה יהיה נגד החוק עבורנו לא לציית לחוקים ויגרום לנו לאבד את הרישיון שלנו. נכון לרגע זה ההחלטה היא מחוץ לידינו".

הזוג גולדיין ביום הראשון שלהם בנפרד (צילום: מערכת וואלה! NEWS, -)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully