פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   איזה פחד: נלכד כריש עתיק, מסתורי ונדיר בעל 300 שיניים

   הכריש המיוחד קיים כבר כ-80 מיליון שנים והוא אחד הזנים הוותיקים על פני כדור הארץ. למרות זאת, לא ידוע עליו הרבה בשל העומק הרב בו הוא שוהה והפעמים המעטות בהן נפגש עם בני אדם

   איזה פחד: נלכד כריש עתיק, מסתורי ונדיר בעל 300 שיניים
   http://sicnoticias.sapo.pt

   הפתעה גדולה ציפתה למדענים שעבדו על פרויקט ימי סמוך לחופי פורטגל, כאשר הם "נתקלו" בכריש עתיק ונדיר. היצור המוזר, שנקרא חסחוסן צלופחי וגם "הכריש המצויץ", בשל הצורה בה מסודרות 300(!) השיניים שלו, קיים כבר כ-80 מיליון שנים והוא אחד הזנים הוותיקים ביותר על פני כדור הארץ כיום - מאז העידן של הדינוזארים. המין התגלה לראשונה במימי יפן ב-1884, ובמשך השנים נתפסו פרטים מעטים בלבד שלו.

   עוד בנושא

   איך הגיבו דייגים שלכדו את הכריש המבעית באוסטרליה?

   חסחוסן צלופחי נתפס (צילום מסך)
   לכריש העתיד יש 300 שיניים (צילום מסך)

   אורכו של היצור המיוחד כ-1.5 מטרים והוא נלכד בעומק של 700 מטרים מתחת לפני הים ובמרחק שלמאות מטרים מהחוף בפורטימאו שבפורטוגל, על פי המדענים שתפסו אותו. גופו של הכריש המוזר מזכיר צורה של נחש או צלופח ולמעשה לא קיים הרבה מידע נוסף לגביו בשלב זה, בשל העובדה שהוא שוהה בעומקים שמעט מאוד בני אדם מגיעים אליהם.

   חסחוסן צלופחי נתפס (צילום מסך)
   אורכו כ-1.5 מטרים (צילום מסך)

   החוקרת הימית, פרופסור מרגרידה קסטרו, סיפרה כי סידור השיניים המיוחד שלו "מאפשר לו ללכוד דיונונים, דגים וכרישים מסוגים אחרים".

   חסחוסן צלופחי נתפס (צילום מסך)
   הפעם הוא נתפס ליד חופי פורטוגל (צילום מסך)

   הפעם האחרונה בה תועד מפגש של בני אדם עם הכריש החסחוסן הצלופחי הייתה בדצמבר שעבר, אז דייג רוסי בשם רומן פדורסטוב העלה לטוויטר תמונה של היצור הבעית שתפס.

   איך הייתם מגיבים אם הייתם פוגשים ביצור שכזה? ספרו לנו בתגובות.

   הציוץ של רומן פדורסטוב מדצמבר שעבר