הכורדים בסוריה: הושלם שחרורה של בירת דאעש בא-רקה

דובר הכוחות הסוריים הדמוקרטיים, הנתמכים בידי ארה"ב, אמר כי הלחימה בעיר הסתיימה אחרי ארבעה חודשים וכי עתה הם מחפשים תאים רדומים. לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, 3,250 נהרגו בלחימה בעיר ששימשה מוקד לתכנון פיגועים במערב, בהם 1,130 אזרחים

סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל ושניר דבוש

הכוחות הכורדיים ובעלי בריתם, הנתמכים בידי ארצות הברית, השלימו את כיבוש א-רקה, בירת "המדינה האסלאמית" (דאעש) בסוריה - כך מסר היום (שלישי) דובר הארגון הנתמך בידי הקואליציה האמריקנית, שניהל את המערכה שנמשכה ארבעה חודשים. לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, 3,250 נהרגו בלחימה בעיר ששימשה מוקד לתכנון פיגועים במערב, בהם 1,130 אזרחים.

המבצע בא-רקה, שבה שקד דאעש על תכנון פיגועים במערב, החל בחודש יוני, ובימים האחרונים התקדמו במהירות הכוחות הסוריים הדמוקרטיים, המורכבים בעיקר מלוחמים כורדים ומגובים על ידי הקואליציה האמריקנית.

במהלך היום, השתלטו הכוחות על המאחזים האחרונים של דאעש בעיר, שנפלה לידיו ב-2014. לוחמי המיליציה הכורדית YPG הניפו את דגלם באצטדיון בעיר, אך הבהירו כי עליהם להשלים את ניקוי המוקשים בעיר ועוד כמה כיסי התנגדות. דובר הכוחות טלאל סלו אמר כי עתה הם מתמקדים בטיהור העיר ממוקשים ובחיפוש אחר תאים רדומים.

לקריאה נוספת על המלחמה בא-רקה
עם "מגנים אנושיים": אחרוני לוחמי דאעש עזבו את בירת הארגון בסוריה
הכורדים בסוריה: "כיבוש בירת דאעש יושלם היום – או מחר"

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה
הכוחות הסוריים הדמוקרטיים מניפים דגל בא-רקה, היום (צילום: רויטרס)

הכוחות כבשו גם את בית החולים בעיר, שיחד עם האצטדיון היה לאחד משני המוקדים האחרונים שנותרו בידי הארגון הקיצוני. עשרות לוחמים זרים, שלהם לא ניתן לעזוב את העיר במסגרת הסדרים מקומיים עם הלוחמים הסורים של דאעש, נהרגו בקרבות האחרונים. בסימן נוסף לסיום המבצע, דובר הקואליציה אמר כי לא היו אתמול תקיפות אוויריות בעיר.

כתב של סוכנות הידיעות רויטרס, הנמצא בעיר, אמר במהלך שעות הבוקר כי הלחימה כמעט ששככה לחלוטין, פרט לכמה חילופי אש בודדים. הכוחות נראו חוגגים ברחובות א-רקה, כשהם קוראים קריאות מכלי רכביהם ומסמנים "וי" כאות ניצחון.

כוחות כורדיים בעיירה עין עיסא, הסמוכה לא-רקה, היום (צילום: רויטרס)

אובדן א-רקה הוא האחרון בשורת תבוסות שנחל דאעש מאז תחילת השנה, ובראשן אובדן מוסול, ששימשה בירתו בעיראק השכנה. גם בסוריה, הוא מחזיק בשטח מצומצם במחוז דיר-אזור שבמזרח המדינה, שם הוא מתמודד עם שתי מתקפות מקבילות של צבא סוריה, ושל הכוחות הסוריים הדמוקרטיים.

ביום שבת כבשו כוחותיו של הנשיא בשאר אסד את העיירה אל-מיאדין, אחת ממעוזי דאעש בדיר א-זור, בתמיכת חיל האוויר הרוסי, חיזבאללה ומיליציות שיעיות פרו-איראניות.

(עדכון ראשון: 12:43)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully